Náš fotbal živě je oblíbený společný projekt Fotbalové asociace České republiky, České televize a společnosti Fortuna. Jeho cílem je především zpopularizovat výkonnostní fotbal, a to i ten na nejnižší úrovni.

Kluby, které tentokrát byly za pomocí fanoušků vybrány, jsou SK Spartak Svatobořice-Mistřín a TJ Jiskra Strážnice hrající 1.B třídu Jihomoravské kraje. Co se výkonnosti obou týmů týká, můžeme říct, že se na počátku sezóny pohybuje na téměř stejné úrovni. 

Domácí Svatobořice se aktuálně se čtyřmi body nacházejí na 9. místě v tabulce. Od začátku sezony se jim podařilo zaznamenat jednu výhru, jednu remízu a dvě prohry. V posledním kole však utrpěly vysokou prohru 0:5 na hřišti TJ Sokolu Tvrdonice. Do nadcházejícího utkání tedy mají o motivaci odčinit poslední výsledek postaráno.

Fotbalisté TJ Jiskra Strážnice přijíždí na půdu Svatobořic v ještě svízelnější situaci. Oproti Svatobořicím mají ještě o bod méně a v tabulce tak zaujímají o jedno místo nižší stupínek než domácí. Bilance vstupu do sezóny mají shodnou jako domácí celek, tedy dvě prohry, jednu remízu a jednu výhru. V případě výhry Jiskry by tedy došlo k přeskočení domácích Svatobořic.

Toto utkání slibuje nejen pohled na regionální fotbal, ale také vzrušující atmosféru, kterou si můžete užít společně s ostatními fanoušky. Na utkání bude připraven bohatý doprovodný program v čele s fanzonou doplněný o poločasovou soutěž a DJ.

Utkání si budete moci vychutnat v sobotu 16. září od 10:30 přímo ve Svatobořicích, případně u přímého přenosu České televize na kanálu ČT sport, kde je pro vás připravený předzápasový program s komentátory utkání.