Fotbalová asociace České republiky nabízí jednorázové návštěvy trenérů mládeže, kteří mohou inspirovat učitele novými prvky se zaměřením na všeobecnou pohybovou průpravu a organizací hodin, zároveň školy mohou získat i dárek od FAČR v podobě materiálního vybavení, a to fotbalové míče č.3, molitanové míče č.1, rozlišovací trika, lano, branky a vytyčovací mety.

,,My bychom rádi ve spolupráci s učiteli zvýšili úroveň pohybových dovedností dětí, tak aby už u malých dětí byla získávána láska a vztah k pohybu a sportu. Nejedná se pouze o fotbalový projekt, vše je zaměřeno na všeobecnou pohybovou průpravu, a to především hravou a zábavnou formou, při které jsou děti v neustálém aktivním zapojení bez čekání a prostojů. Mimo inspirace pro učitele přinášíme do přihlášených škol i dárek v podobě materiálního vybavení, které pak školy mohou dále využívat pro pohybový rozvoj dětí," přiblížil záměr projektu Michal Blažej z Grassroots oddělení FAČR a jeden ze zástupců FAČR, kteří školy navštěvují.

V pilotní fázi projektu do února 2018 bylo navštíveno více než 50 škol, ze kterých přicházejí skvělé ohlasy, a to nejen od dětí, ale i od samotých učitelů a ředitelů, kteří jsou na hodinách často osobně přítomni. Na rok 2018 je aktuálně připraveno vybavení pro dalších 120 návštěv přihlášených škol, do budoucna je ale v plánu počet těchto návštěv nadále zvyšovat,

V případě zájmu mohou školy kontaktovat Grassroots trenéry mládeže FAČR a daší lektory, kteří jsou uvedeni na stránkách projektu skoly.mujprvnigol.cz a dohodnout si s nimi veškeré detaily návštěvy.

Škola v pohybu

Škola v pohybu