Zatímco trenér Lukáš Motal poslal do zápasu stejnou sestavu jako proti Lisabonu, polský kouč s vědomím toho, že jeho mužstvo již nemůže postoupit, vyslal do zápasu prakticky jinou jedenáctku než v předešlých dvou zápasech. Možná právě to hrálo nakonec v zápase velkou roli, protože tým Dolnoslezského regionu působil od úvodních minut živějším dojmem.

Český celek ale stejně jako v předešlých zápasech působil do defenzivy precizně a soupeře dlouhé minuty nepouštěl do šancí. Přesto se brankář Švec ve 25. minutě musel mít na pozoru proti střele Wojciechowskiho a ve 34. minutě mu hodně pomohl kapitán Horňák, který zblokoval pokus mířící pravděpodobně do odkryté brány.

 

Fotbalisté Zlína o poločasové pauze zjistili, že v souběžně hraném zápase vede Bělehrad nad Lisabonem a že tedy případná remíza nemůže stačit. Realizační tým provedl změnu v rozestavení a také prostřídal. Druhý poločas byl pak opticky vyrovnanější, avšak Zlínští se do zakončení dostávali jen velmi složitě.

Do dobrých střeleckých pozic se sice dostali Sopůšek a následně také Goňa, gól ale vstřelit nedokázali. Šance měli také fotbalisté polského týmu, avšak gól stejně jako v prvním poločase nepadl a utkání skončilo remízou 0:0. Srbský Bělehrad v souběžně hraném zápase vyhrál nad Lisabonem 2:1 a zajistil si tak účast v sobotním finále.

„Zápas proti polskému soupeři jsme samozřejmě chtěli zvládnout vítězně, což se nám ale nepodařilo. Nicméně je potřeba podotknout, že jsme v tom zápase rozhodně nebyli lepší. Soupeř si vypracoval více brankových příležitostí a my měli šancí jen málo. Dnes nám vyloženě chyběl takový ten drive a v naší hře se objevila únava. Soupeř byl rychlejší, dynamičtější a my jsme to drželi jen silou vůle,“ řekl k zápasu Lukáš Motal.

Finálový turnaj Region's Cup 2023

Dolnoslezský region /POL/ – KFS Zlín /CZE/ 0:0 (0:0)

ŽK: Wasilewski, Stempin, Poswistajlo, Niemienionek – Miklík, Juřica, Zavadil, Šiška. Rozhodčí: Farkas (Maďarsko) – Neemlaid (Estonsko), Vicol (Makedonie).

Dolnoslezský region: Zabielski – Kierkiewicz, Slonecki, Wasilewski, Orzechowski – Wojciechowski (71. Niemienionek) – Kotyla (59. Sadowski), Puchala (59. Bohdanowicz), Bak (59. Stempin), Hawrylo – Skolimowski (62. Poswistajlo).

KFS Zlín: Švec – Miklík, Horňák, Bršlica – Jakubowicz (78. Goňa), Kašík (78. Kvasnica), Sopůšek, Juřica - Klečka (58. Šiška), Krajča (46. Mlčák), Gojš (58. Zavadil).

Konečná tabulka skupiny B Region's Cupu

#TýmZVRPSB
1. FA Bělehrad (Srbsko) 3 2 1 0 4:2 7
2. KFS Zlín (Česko) 3 1 2 0 2:1 5
3. Lisabon (Portugalsko) 3 1 0 2 2:3 3
4. Dolnoslezský region (Polsko) 3 0 1 2 0:2 1
Region's Cup (Dolnoslezský region - KFS Zlín, 14. června 2023)

Region's Cup (Dolnoslezský region - KFS Zlín, 14. června 2023)