Ve svém druhém zápase na turnaji narazili fotbalisté KFS Zlín na velmi silného soupeře. Lisabon v úvodním zápase vyhrál 1:0 nad obhájcem trofeje z Polska a také do zápasu s českým týmem vstoupil velmi aktivně. Portugalští fotbalisté sice dominovali v držení balonu, proti skvěle organizované defenzivě se ale nedostávali do zakončení.

Fotbalisté KFS Zlín spoléhali především na rychlé protiútoky a také na standardní situace. Po úvodním náporu portugalského týmu se v průběhu prvního poločasu obraz hry vyrovnal a v samém závěru i čeští fotbalisté svého soupeře několikrát zamkli na jeho polovině. Žádná velká šance ale nepřišla a do kabin se šlo za stavu 0:0.

Druhý poločas vyšel českému týmu lépe. Hned od úvodu se hrál naprosto vyrovnaný fotbal a také Portugalci se museli mít v defenzivě na pozoru. Hned ve 48. minutě postupoval po levé straně sám na brankáře Krajča, svůj pokus ale poslal jen do boční sítě. 

 

Český forvard si ale náladu zlepšil v 60. minutě. Po obrovské chybě portugalského stopera se k míči dostal Jan Gojš, který nezištnou přihrávkou před odkrytou bránu vyzval ke skórování právě Pavla Krajču, který nezaváhal - 0:1!

Hned za dvě minuty mohlo být srovnáno, když se pokusil zpoza vápna českého brankáře překvapit Rodrigo. Jeho povedený oblouček měl téměř gólové parametry, míč ale skončil těsně nad břevnem. 

Portugalci měli v závěru zápasu velkou územní převahu, ale proti defenzivě českého týmu se nedostávali do zakončení. Naopak zvýšit na 2:0 mohl Jan Gojš, jeho ránu ale zastavila v 73. minutě spojnice břevna a tyče! Poslední dvacetiminutovku pak Češi skvěle odbránili a po zásluze vyhráli 1:0.

„Bylo to strašně těžké utkání. Už před zápasem jsme věděli, že to bude zápas o jedné brance, kterou jsme naštěstí dali po velké chybě soupeře my. Měli jsme tam ještě jednu velkou šanci, ale ta skončila bohužel na tyči. Kdybychom dali gól na 2:0, mohl ten závěr zápasu být klidnější. Klobouk dolu ale před kluky, kteří ten závěr skvěle uskákali. Díky výhře jsme zpět v boji o první místo,“ řekl po skončení zápasu spokojený trenér Lukáš Motal.

Klíčový zápas o první místo ve skupině, které by českému týmu zajistilo postup do finále, odehrají fotbalisté KFS Zlín ve středu proti polskému Dolnoslezskému regionu. Výkop zápasu je stanovený na 19 hodin.

Finálový turnaj Region's Cup 2023

Lisabon /POR/ – KFS Zlín /CZE/ 0:1 (0:0)

Branky: 60. Krajča. ŽK: Barros, Borges, Bitó, Botas – Sopůšek, Šiška. Rozhodčí: Kringstad (Norsko) - Roberts (Wales), Markoski (Makedonie).

Lisabon: Tomás - Bral (80. Bitó), Oliverira (69. Carvalho), Dias, Afonso - Barros - Martins (69. Magalhaes), Henriques (64. Botas), Oliveira, Borges (80. Mofreita) - Rodrigo.

KFS Zlín: Švec – Miklík, Horňák, Bršlica – Jakubowicz (90. Goňa), Kašík, Sopůšek, Juřica - Klečka (75. Zavadil), Krajča (64. Mlčák), Gojš (75. Šiška).

Průběžná tabulka skupiny B Region's Cupu

#TýmZVRPSB
1. KFS Zlín (Česko) 2 1 1 0 2:1 4
2. FA Bělehrad (Srbsko) 2 1 1 0 2:1 4
3. Lisabon (Portugalsko) 2 1 0 1 1:1 3
4. Dolnoslezský region (Polsko) 2 0 0 2 0:2 0
Region's Cup (FA Lisabon - KFS Zlín, 11. června 2023)

Region's Cup (FA Lisabon - KFS Zlín, 11. června 2023)