Do Polska odcestuje v sobotu ráno 14 hráček. Mělo se zároveň jednat o premiéru na střídačce ženské reprezentace pro nového trenéra Martina Bočka, kvůli zdravotním problémům ho nicméně zastoupí Michal Lukič. První duel se hraje v sobotu od 17 hodin, odveta je na programu v neděli ráno v 9:15.

V oficiálním utkání se ženské reprezentace Česka a Polska ještě nikdy neutkaly. Soupeř je to pro nás nicméně velmi známý, jelikož v posledních letech český národní tým odehrál několik přípravných duelů s týmem Grembach Lodž. Z celku, který v září ovládl World Winners Cup na italské Sardinii, bude zcela jistě z velké části poskládána i reprezentace, která se chystá na domácí Evropské hry.

Jak už bylo zmíněno na začátku, premiéra na střídačce ženské reprezentace pro Martina Bočka se odkládá. Kvůli zdravotním problémům ho na přípravný dvojzápas zastoupí Michal Lukič, dlouholetý trenér reprezentace mužů i juniorů. K ruce bude mít hrající asistentku Markétu Matějkovou a trenéra brankářek Tomáše Věnečka.

V nominaci, která se ještě může lehce pozměnit, je 14 hráček. Nechybí stabilní reprezentační opory v čele s Markétou Matějkovou či Martinou Folprechtovou. S největší pravděpodobností ale dojde i na dva debuty, první starty v národním týmu si mohou připsat Barbora Mikinová a Eliška Kremrová z BS Praha. 

Národní tým se sejde v sobotu ráno v Praze na Strahově a následně odjede do 400 kilometrů vzdálených Gliwic. První zápas se hraje v sobotu od 17 hodin, druhý duel je v plánu v neděli ráno v 9:15. Obě utkání bude hostit krytá hala Fabryka Sportów v Kozlówě poblíž Gliwic. Hráčky a realizační tým přespí ve čtyřhvězdičkovém hotelu Diament, domů se vrátí v neděli odpoledne či navečer.

PROGRAM ČESKÉHO TÝMU:
Sobota 17. prosince: sraz v Praze na Strahově (8:00) a následný odjezd do Gliwic
Sobota 17. prosince: první zápas proti Polsku (17:00)
Neděle 18. prosince: druhý zápas proti Polsku (9:15)
Neděle 18. prosince: návrat do Prahy (cca 18:00) 

PŘEDBĚŽNÁ NOMINACE ČESKÉHO TÝMU:
Barbora Mikinová (BS Praha)
Hedvika Vacíková (BS Bohemians Praha 1905)
Kateřina Slavíková (BS Bohemians Praha 1905)
Michaela Novotná (BS Bohemians Praha 1905)
Lucie Hrušková (BS Bohemians Praha 1905)
Anna Procházková (BS Bohemians Praha 1905)
Karolína Dlouhá (BS Praha)
Martina Folprechtová (BS Bohemians Praha 1905)
Veronika Pýchová (BS Slavia Praha)
Aneta Jungová (BS Slavia Praha)
Markéta Matějková (BS Slavia Praha)
Jana Červeňáková (BS Bohemians Praha 1905)
Annika Macháčková (BS Praha)
Eliška Kremrová (BS Praha)

Náhradnice:
Tereza Jurková
Karolína Dvořáková
Viktorie Vantová
Marie Ročovská
Hana Limbergová