Seminář proběhl na Gymnáziu a Střední odborné škole pedagogické Jeronýmova v Liberci a ve dvou dnech se ho zúčastnilo na 100 studentek a studentů. V roli lektorů se představili Michal Blažej z Grassroots úseku FAČR, Grassroots trenér mládeže Libereckého kraje Michal Kolčava a Grassroots trenéři mládeže pro okresy Liberec a Jablonec Martin Janošík a Marcel Belšan, tedy lektoři se zkušenostmi i ze školního prostředí.

„Po dohodě s vedením školy jsme chtěli budoucím pedagogům, ale třeba i trenérům, ukázat aktuální směr ve vedení dětí, probrat s nimi možné typy organizace hodin tělesné výchovy, ukázat jim různé typy pohybových her a cvičení, upozornit na problémové situace, které mohou nastávat, ale také s nimi otevřeně diskutovat o tom, co je zajímá, jak obsah kurzu vidí oni a celkově je do jejich další činnosti s dětmi a mládeží obohatit,“ shrnul smysl netradičního semináře Michal Blažej. 

V pozici lektora se zúčastnil i Michal Kolčava, GTM Libereckého kraje. „Byla to i pro mne trochu jiná a zajímavá zkušenost s tímto projektem. Myslím si, že nám to ukázalo další možnosti využití tohoto projektu a i přímo praxe ukázala smysluplnost tohoto semináře. A mě osobně překvapilo, kolik studentů školy má již zkušenost s prací s mládeží a dle postřehů a názorů bylo vidět, že si vedou velmi dobře. Byl to i pro nás velmi přínosný a příjemný půlden,“ zhodnotil seminář Michal Kolčava.

Ukázkové hodiny s dětmi vedl Marcel Belšan, jinak okresní GTM na Jablonecku. „Jsem moc rád, že se projektu Škola v pohybu účastní nejen pedagogové, kteří na školách už působí, ale nyní nově i budoucí učitelé a učitelky na základních či mateřských školách. Myslím, že je to skvělá cesta a studenti si rozšiřují obzory v tělesné výchově ještě dříve, než jsou v aktivní výuce oni a můžou předcházet situacím, které je čekají v budoucnu. Seminář působil velmi interaktivně a studenti byli opravdu vtažení do každé minuty semináře. Jsem moc rád za zpětnou vazbu k semináři z pohledu středoškoláků, dali nám zajímavé podněty pro zlepšení příštích seminářů.“

Více informací o projektu Škola v pohybu naleznete na webu skoly.mujprvnigol.cz.

Škola v pohybu - Gymnázium a Střední odborná škola pedagogická Liberec

Škola v pohybu - Gymnázium a Střední odborná škola pedagogická Liberec