O semináře byl tradičně velký zájem a dokonce větší, než před rokem. Všech 14 seminářích se pod vedením Grassroots trenérů mládeže FAČR (GTM) zúčastnilo 430 pedagogů působících od mateřských až po střední školy.

Seminář je rozdělen na teoretickou část, která trvá 90 minut, poté následuje čtyřhodinový praktický blok, kde učitelé sledují trenéry FAČR přímo v akci s dětmi a poté si učitelé vyzkoušeli roli dětí na vlastní kůži během jednotlivých her a cvičení.

„Semináře už se staly pevnou součástí našeho programu Fotbal ve školách a jsme moc rádi, že se nám na semináře přihlásilo ještě více učitelů než v minulém roce, snažíme se je proto i zkvalitňovat a dělat je pro pedagogy atraktivní a přínosné, přemýšlíme i o rozšíření na učitele na 2. stupni. Kurzy jsou navíc akreditovány ze strany Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, jsou tedy oficiálním programem pro další vzdělávání pedagogických pracovníků na školách. Radost nám dělá i zpětná vazba od učitelů, kteří často odchází velmi dobře naladěni i motivováni do další práce, což je také jeden z důležitých cílů těchto seminářů. Určitě v jejich pořádání chceme pokračovat i v dalších letech,“ řekl k seminářům Michal Blažej, Grassroots manažer FAČR a hlavní koordinátor těchto akcí.

A jak viděli seminář samotní učitelé?

"Úžasný seminář, nabitý informacemi, vlastními zážitky a diskuzemi. Velmi dobře připraveno, učili jsme se stejně jako děti, zábavnou formou a na vlastní kůži. Bylo to skvělé, mockrát děkuji!" napsala nám učitelka Jarča z Pardubického kraje.

Stejně tak poslala pochvalu Adéla z Vysočiny. "Seminář mi strašně rychle utekl, takže z toho plyne, že seminář moc bavil a zaujal mě. Přesně, co jsem od semináře očekávala, to mi dal, tedy inspiraci do další práce, hry už jsem využila ve výuce. Lektoři byli nápadití a vtipní.“

"Kurz byl přínosný, super praktické ukázky, práce s dětmi, žádný stres. Člověk si spoustu informací odnesl z praktické části v sobě. Takových kurzů bych chtěla víc,“ dodala Jana z Karlovarského kraje.

"Super projekt, velmi zajímavé poznatky. Lektoři působili skvělým dojmem a věděli o čem mluví,“ přidala své hodnocení jedna z učitelek na semináři v Libereckém kraji.

"Bylo to skvělé, jen si některé hry a cvičení musíme samozřejmě uzpůsobit schopnostem žáků. Ale načerpanou inspiraci již ve výuce využívám a děti změna moc baví,“ to byla jedna z reakcí z Ústeckého kraje.

Semináře ŠKOLA V POHYBU opět úspěšné, zúčastnilo se přes 400 učitelů

Semináře ŠKOLA V POHYBU opět úspěšné, zúčastnilo se přes 400 učitelů