O semináře byl opět velký zájem a zmíněných jedenácti akcí se pod vedením Grassroots trenérů mládeže FAČR (GTM) zúčastnilo na 350 pedagogů působících od mateřských až po střední školy.

Seminář je rozdělen na teoretickou část, která trvá 90 minut, poté následuje praktický blok, kde učitelé sledují trenéry FAČR přímo v akci s dětmi a v závěrečné části si učitelé vyzkoušeli roli dětí na vlastní kůži během jednotlivých her a cvičení.

„Jsme moc rádi, že se nám daří semináře nejen nadále realizovat, ale i zkvalitňovat a dělat je pro pedagogy atraktivní a přínosné. Kurzy jsou navíc akreditovány ze strany Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, jsou tedy oficiálním programem pro další vzdělávání pedagogických pracovníků na školách. Zájem je o ně nadále velký, z čehož máme velkou radost a je to pro nás výborná zpětná vazba, že má tato aktivita pro inspirování učitelů velký smysl a určitě v ní chceme pokračovat i v roce 2023,“ řekl k seminářům Michal Blažej, Grassroots manažer FAČR a hlavní koordinátor těchto akcí. 

Škola v pohybuSemináře po jejich skončení zhodnotili i samotní pedagogové. „Oceňuji profesionalitu lektorů, připravenou prezentaci, kazuistiky, za mě super seminář,“ řekla Hana z Královéhradeckého kraje. I v Pardubickém kraji panovala mezi učiteli spokojenost. „Jsem naprosto spokojená, kurz předčil má očekávání. Mám náměty do hodin tělesné výchovy, spoustu nových her. Těším se, až je vyzkouším. Přístup a nasazeni lektorů vynikající! Mockrát děkuji,“ dodala učitelka Jitka. 

Někteří učitelé už byli na semináři opakovaně, vždy ale nachází novou inspiraci. Na vašem semináři jsem byla už podruhé a opět jsem byla maximálně spokojená. Vaše náměty využívám v hodinách a zpětná reakce od dětí je úžasná a těší se na hodiny tělocviku. Tento seminář všude moc chválím a moc všem děkuji a celému vašemu sportovnímu týmu moc fandím,“ napsala nám Zdena z Ústeckého kraje.

Důležitou součástí je aktivní zapojení učitelů do praxe, kde mají většinou obrovské nasazení a chuť do všech aktivit, které je velmi baví a obohacují.

,,Moc děkuji za tento seminář. Líbilo se mi celkové provedení semináře. Určitě bylo přínosem vidět hry s dětmi v praxi a poté si je vyzkoušet na vlastní kůži, nohy mě bolely ještě v pátek. Odnesla jsem si inspiraci na hodiny tělocviku, některé hry už jsem stihla vyzkoušet a dětem se moc líbily. Odnáším si tak skvělý pocit z příjemně a smysluplně stráveného dopoledne, takových seminářů víc,“ dodala Markéta, jedna z 90 pedagogů na semináři ve Středočeském kraji.

 

Seminář ŠKOLA V POHYBU 2022

Seminář ŠKOLA V POHYBU 2022