ŠKOLA V POHYBU je projekt zaměřený na podporu pohybových aktivit především v mateřských a základních školách, které navštěvují Grassroots trenéři mládeže FAČR (GTM). 

„Fotbalová asociace České republiky se snaží velmi aktivně podporovat fotbal ve školách. V rámci projektu ŠKOLA V POHYBU se snažíme především inspirovat učitele a ukazovat jim metody, jak vést hodiny tělocviku zábavnou formou,“ řekl Grassroots manažer FAČR Michal Blažej.

Škola v pohybuZástupci FAČR se vydali do Českého středohoří, kde navštívili Základní školu Velemín.

„Nejdůležitější je, abychom všechny děti zapojili do pohybu a aby nikdo neseděl někde v koutě. Prostě aby se všichni bavili. Věřím, že se nám to povedlo a že děti byly spokojené,“ řekla paní učitelka Lenka Rasochová ze ZŠ Velemín.

Velemínská základní škola dlouhodobě spolupracuje i s tamním fotbalovým klubem SK Velemín. Tuto spolupráci si pochvaluje i ředitelka školy Ladislava Malíková: „Naši žáci tvoří základnu pro žákovský tým SK Velemín. Trenéři klubu s námi velice úzce spolupracují, a to nejen na sportovním poli, ale také při pořádání společenských a kulturních akcí.“

Hodinu tělocviku na ZŠ Velemín vedla Grassroots trenérka mládeže okresu Litoměřice Tereza Hoffmannová.

„Náplní hodiny byl v úvodu všeobecný základ. Chtěla jsem se zaměřit na základní pohybové aktivity, hru nohama i rukama. Vyzkoušeli jsme si posilování přirozenou formou a chybět nesměla ani soutěž, fotbálek a nebo dokonce také rugby,“ popsala trenérka.

Pokud i vaše škola má zájem o podobnou ukázkovou hodinu, běžte na web projektu Můj první gól, vyplňte formulář a trenéři se vám pak sami ozvou!