Největší fotbalový turnaj určený pro žáky prvního stupně základních škol přinese již svůj 24. ročník. McDonald’s Cup, jehož letošními patrony jsou nejlepší česká fotbalistka Andrea Stašková a také Michal Sadílek, dozná zajímavé změny. 

Vedle dvou tradičních osvědčených kategorií A (1. - 3. třídy ZŠ) a B (4. – 5. třídy ZŠ) vznikla letos další kategorie s označením M, která bude určená pro malotřídní školy (1. – 5. třídy ZŠ).

„Malotřídky jsou školy, které často nemají klasické jednotlivé třídy, ale výuka v nich probíhá například tak, že je první a druhá třída spojená v jednu, a nebo třeba stejným způsobem je spojená čtvrtá a pátá třída. Od klasických běžných základních škol je to odlišné, a proto jsme se rozhodli vytvořit tuto novou kategorii. Pro kategorii M to tedy znamená, že se McDonald’s Cupu mohou zúčastnit děti z celé školy a v týmu mohou společně hrát děti od první až po pátou třídu v rámci jedné kategorie,“ říká Grassroots manažer FAČR Michal Blažej.

McDonald's Cup, trénink pro malotřídky

V rámci McDonald’s Cupu a kategorie M si mohou malotřídní školy také zažádat o návštěvu Grassroots trenéra mládeže. To jsou trenéři Fotbalové asociace České republiky, kteří absolvují v dané škole ukázkový trénink.

„Smyslem je to, aby si děti vyzkoušely opravdový fotbalový trénink a aby se například i učitelé inspirovali, jak by mohla vypadat hodina tělesné výchovy jako příprava na turnaj,“ doplňuje Michal Blažej.

„Základem každého našeho tréninku je samozřejmě hra. Když ale nevolíme hru, tak jsou součástí tréninku komplexnější cvičení, během kterých si děti vyzkoušejí střelbu, defenzivní činnost nebo se zdokonalují v rychlosti a zrychlení. Základem je ale vždy především samotná hra,“ říká Grassroots trenér mládeže Martin Jelínek.

Pokud máte zájem zaregistrovat svou školu do McDonald’s Cupu, neváhejte a registrujte se!