Z triumfu se nakonec po dramatických bitvách v play off radoval celek Jinonice Beach Boyz, který sice prohrál oba zápasy ve skupině, ale následně úžasně prolétl play off až ke zlatým medailím. Ve finále zdolal FK Motorlet Praha modrá 2:1, třetí skončil tým 1999 Praha.

Parádní letní počasí, sluníčko, pohoda a zaplněná Beach-aréna. Tak to v sobotu vypadalo při turnaji hráčů do 11 let v Praze. Šest týmů se rozdělilo do dvou skupin po třech, vítězové skupin postoupili přímo do semifinále. Celky na druhém a třetím místě čekalo čtvrtfinále. Následně pokračoval pavouk i se zápasy o konečná umístění.

Nejdříve se podíváme na průběh skupiny A. Do turnaje výborně vstoupil FK Motorlet Praha červená, který zdolal Přední Kopaninu 6:0, když se hattrickem blýskl Matteo Savron. Stejný hráč se v dalším utkání postaral o oba góly proti statečně bojujícím dívkám ze Slavie Praha. Závěrečný zápas skupiny o druhé místo mezi „sešívanými“ a Přední Kopaninou (1:2) rozhodl Filip Froleš.

Ve skupině B došlo hned na úvod k penaltovému rozstřelu mezi Motorletem modrá a 1999 Praha. Na pokutové kopy se nakonec radoval druhý jmenovaný tým. Motorlet modrá si pak spravil chuť ve druhém duelu, když porazil Jinonice Beach Boyz 3:1. Hattrick nasázel Tomáš Hlušec, který v prvním utkání vstřelil dva góly. Motorletu to ovšem na triumf ve skupině nestačilo, jelikož v posledním utkání dokázala 1999 Praha zdolat Jinonice 3:1.

Přímo ze skupiny do semifinále tak postoupily FK Motorlet červená a 1999 Praha. Doplnil je také FK Motorlet modrá, který zvládl čtvrtfinále proti dívkám ze Slavie jednoznačně 7:0, další čtyři trefy zaznamenal Tomáš Hlušec. Druhý čtvrtfinálový duel byl napínavější, z těsného vítězství 3:2 se nakonec radovaly Jinonice Beach Boyz, když vítězný gól proti Přední Kopanině zaznamenal Jan Nekola.

Na řadu přišlo pikantní semifinále mezi oběma Motorlety. Z vítězství se nakonec radoval modrý tým, který poměrně jasně (4:1) přehrál červené kolegy. Druhé semifinále došlo po remíze 3:3 až do penaltového rozstřelu, ve kterém se z postupu do finále radovaly nakonec Jinonice Beach Boyz. Celku 1999 Praha nestačil ani skvělý výkon Samuela Tesaře, který vstřelil všechny tři góly svého týmu.

Páté místo si vybojovala Přední Kopanina, která v urputném boji zdolala dívky ze Slavie 3:2. Také utkání o bronzové medaile došlo až do penalt, ve kterých tentokrát uspěla 1999 Praha, utkání proti Motorletu červená po základní hrací době skončilo 4:4 a o všechny čtyři góly vítězů se znovu postaral Samuel Tesař, který si následně odnesl cenu pro nejlepšího hráče turnaje.

Také finále mezi Motorletem modrá a Jinonicemi Beach Boyz nabídlo extrémně napínavou podívanou. Z triumfu 2:1 se radovaly Jinonice, když vítězný gól zařídil Dimitrije Ristovič.

Nejlepším střelcem turnaje se s 11 góly stal Tomáš Hlušec z FK Motorlet Praha modrá. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Adam Kubík z vítězného celku Jinonice Beach Boyz a o nejlepším hráči Samuelu Tesařovi (1999 Praha) už bylo psáno výše.

Součástí turnaje byla také soutěž v dovednostech od partnera akce Mercuria Laser Games. Také zde nejlepšího výsledku v průměru za celý tým dosáhly Jinonice Beach Boyz (2,714), za nimi následovala 1999 Praha (2,571) a FK Motorlet Praha červená (2,444).

Všem zúčastněným týmům, hráčům i rodičům děkujeme za povedenou akci a budeme se těšit zase někdy na viděnou! Zároveň děkujeme všem partnerům povedené akce, kterými byly Mercuria Laser Game, SC Řepy, Kappa, KFC a Beach Arena.

Kompletní výsledky najdete ZDE, fotogalerii ZDE.