Reprezentační tým se po celou dobu pod vedením nového trenéra Krejčího během několika soustředění aktivně připravoval a odehrál různá přátelská utkání proti slyšícím týmům. Národní tým byl po celou dobu podporovaný jak od rodin, přátel, různých sponzorů, nadací tak i od vedení FAČR. Díky jejich podpoře mohli reprezentanti odletět na mistrovství světa. 

Český tým byl nalosovaný do skupiny B mistrovství světa, kde měl mít za soupeře celky Švédska, Paraguaye a Ghany. Bohužel tým z Ghany se na poslední chvíli z organizačních důvodů nezúčastní. Češi tedy začnou turnaj až proti týmu z Paraguaye.

Už vidím na našich hráčích, jak jsou opravdu připraveni na MS v Brazílii. Cítíme se dobře a jsem rád, že spolupracujeme a komunikujeme. Doladili jsme technické věci, signály a komunikaci. Chceme hlavně splnit jeden úkol, a to porazit Švédsko. Přejeme si to z důvodu toho, že jsme je nedokázali doposud porazit už třikrát za sebou. Chceme jim to vrátit. Chceme bojovat a získat medaili z MS. Držte nám palce,“ vzkazuje kapitán české reprezentace Lukáš Benda.

Nominace české reprezentace futsalu neslyšících

Brankáři:
Braneac Martin, Minarik Radim

Hráči:
Benda Lukáš (kapitán), Fellmann Adam, Gajdošík Tomáš, Gloga Patrik, Hamburg Lukáš, Hartoš Radim, Hubáček Andreas, Lištvan David, Novotný Milan, Vodička Ondřej.

Realizační tým:
Krejčí David - hlavní trenér, Jedlička Dalibor - asistent trenéra, Kolíska Jiří - vedoucí mužstva, Crkovský Jan - kustod a média, Knot Petr - fyzioterapeut a masér, Hájková Tereza - lékařka.

Rozpis zápasů českého týmu na MS

Pátek 10. listopadu 2023, 14:45 hodin, hala Teatrao
Česko - Ghana 5:0 kontumačně

Neděle 11. listopadu 2023, 10:15 hodin, hala Delmar Buffulin
Česko - Paraguay

Pondělí 12. listopadu 2023, 10:00 hodin, hala Teatrao
Švédsko - Česko

Výsledky a informace můžete během mistrovství sledovat na sociálních sítích Českého fotbalu pro neslyšící (Facebook a Instagram) pod názvem @czechdeaffotbal

Během mistrovství bude pravděpodobně možné shlédnout přímý přenos z brazilské strany nebo na facebookových stránkách @czechdeaffotbal.