Fotbalový turnaj Domčův sen proběhl pod záštitou předsedy Fotbalové asociace České republiky a za finanční podpory FAČR ve Fotbalovém centru Brno. Během dne akci navštívilo bezmála 2 000 lidí, fotbalového turnaje se zúčastnilo 21 týmů chlapců a děvčat, 250 hráčů a hráček, 55 trenérů a rozhodčích a pořadatelský tým byl složen ze 110 dobrovolníků.

Turnaj byl vypsán pro kategorii děvčat WU13 a chlapců U11. Vítězem dívčí kategorie se staly hráčky 1.SK Prostějov, vítězi chlapecké kategorie se pak stali hráči FC Zbrojovka Brno. Podrobné výsledky turnaje jsou k dispozici na webu turnaje na adrese www.vysledky.domcuvsen.cz.

Jak vznikl Domčův sen?

Fotbalový turnaj a společenská akce Domčův sen vznikla jako naplnění snu malého kluka Dominika, který se léčil na Klinice dětské onkologie FN Brno.

Dominik si přál, až se uzdraví, uspořádat fotbalový turnaj pro stejně staré kluky a představit jim tak NFDO Krtek, který jemu i jeho rodičům v průběhu léčby pomáhal. Dominik odešel … a jeho rodiče, rodina, kamarádi, přátelé, trenéři a spoluhráči se rozhodli jeho sen splnit a turnaj uspořádat. Letos probíhá již 4. ročník turnaje Domčův sen pro Nadační fond dětské onkologie Krtek (NFDO Krtek).

Něco málo o NFDO Krtek

Nadační fond dětské onkologie Krtek byl založen v listopadu roku 1999, je součástí Kliniky dětské onkologie FN Brno a tím se od ostatních nadačních fondů a nadací odlišuje – věnuje se totiž problematice léčby onkologicky nemocných dětí komplexně.

Díky spolupráci odborníků z kliniky se špičkovými výzkumnými centry u nás i v zahraničí je dětem nabízena léčba na maximální možné úrovni. Dochází tak k rozšiřování možnosti léčby a zabezpečení komplexní podpory péče o onkologicky nemocné děti na klinice v průběhu léčby i po jejím ukončení.

Vizí NFDO Krtek je pomoci udržet současný vysoký standard komplexní péče o onkologické pacienty, maximálně usnadnit jejich léčbu, zmírnit její následky a výrazně navýšit možnosti personalizované medicíny pro všechny děti, které to potřebují. Naplnit naši vizi nebude lehké, proto si NFDO Krtek klade za cíl výrazně posílit investice do moderní specializované diagnostiky a léčby, která umožní pomáhat většímu procentu dětí léčených na KDO FN Brno. Potřebujeme Vaši pomoc, abychom mohli poskytovat tuto novou a z veřejných prostředků zatím nehrazenou léčbu všem dětem, které ji potřebují.

Více informací naleznete na webových stránkách www.krtek-nf.cz

V Brně proběhl 4. ročník turnaje Domčův sen

V Brně proběhl 4. ročník turnaje Domčův sen