Slavnostní los turnaje se uskutečnil ve čtvrtek 14. září v sídle Fotbalové asociace České republiky a provedli ho sekretář komise mládeže Roman Vonášek a manažer sociálních projektů FAČR Lukáš Doležal.

„Jsem velice rád, že Fotbalová asociace muže být hostitelem této skvělé události. Walking fotbal není jen sociálním projektem, skvěle se zde doplňuje sociální a sportovní aspekt. Celý tento segment fotbalu je celosvětově na vzestupu, v roce 2023 se uskutečnilo první mistrovství světa ve Walking fotbalu v Anglii a jsem hrdý na to, že české týmy dosáhly výrazného úspěchu,“ říká manažer sociálních projektů FAČR Lukáš Doležal.

Jak jsme Vás již dříve informovali, český tým 50+ dosáhl významného úspěchu na prvním MS v Anglii v letošním roce. Mistrovství se účastnil i tým 60+, a jeho zástupci se budou v barvách svých týmů účastnit i páté MČR.

„Rád bych pozval veřejnost a fanoušky fotbalu, aby neváhali a přišli se podívat na tuto událost a sami mohli poznat, že Walking fotbal je není jen procházka, ale regulérní alternativa fotbalu v pozdějším věku,“ dodává Lukáš Doležal.

Časový harmonogram základních skupin MČR seniorů
Hřiště 1
9:15 Golden Gate Benešov – Kantoři Příbram                                        
10:00 OLDIESKY CZ – SK Slavia Praha
10:45 Kantoři Příbram– Senior speciál sport Teplice 
11:30 SK Slavia Praha – Inter fitnes 
12:15 Senior fitnes – Kantoři Příbram 
13:00 FC Jílové – SK Slavia Praha

Hřiště 2
9:15 Senior speciál sport Teplice – Senior fitnes
10:00 Inter fitnes – FC Jílové
10:45 Senior Fitnes  – Golden Gate Benešov
11:30 FC Jílové  - OLDIESKY CZ
12:15 Golden Gate Benešov – Senior speciál sport Teplice
13:00 OLDIESKY CZ – Inter fitnes