Městský stadion Miroslava Valenty a vedlejší atletický stadion hostí finálový turnaj McDonald‘s Cupu, který nese jméno Svátek fotbalu. Jedná se o vyvrcholení turnaje, do kterého se v průběhu letošního roku zapojilo 1935 škol a 38000 dětí.

Největší fotbalový turnaj určený pro žáky prvního stupně základních škol přináší již svůj 24. ročník. McDonald’s Cup, jehož letošními patrony jsou nejlepší česká fotbalistka Andrea Stašková a také Michal Sadílek, doznal zajímavých změn. Vedle dvou tradičních osvědčených kategorií A (1. - 3. třídy ZŠ) a B (4. – 5. třídy ZŠ) vznikla letos další kategorie s označením M, která bude určená pro malotřídní školy (1. – 5. třídy ZŠ).

McDonald's Cup (Svátek fotbalu, 29.5.2023)

V rámci pondělního programu se současně na osmi hřištích hrály zápasy ve skupinách A a B. Odpoledne pak v obou kategoriích přišly na řadu zápasy o umístění – čtvrtfinálové souboje a také duely skupiny o 9. – 16. místo.

Postup mezi čtyři nejlepší týmy si v kategorii A zajistily 25. ZŠ Plzeň, ZŠ Sluneční Šumperk, ZŠ Mozartova Jablonec n.N. a ZŠ Kbely Praha. A ve skupině B pak o vítězství zabojují ZŠ Sportovní Uherské Hradiště, ZŠ Ohrazenice Pardubice, ZŠ Marjánka a ZŠ J. Šoupala Ostrava.

V úterý 30. května se opět na všech osmi hřištích odehrají rozhodující zápasy ve skupinách A a B a navíc kompletní program finálového turnaje skupiny M.