V sobotu proběhne v Praze první akce sezony, kterou je už tradičně Seminář rozhodčích pro nové zájemce pod vedením FIFA sudího Tomáše Nejedlého. Už od pátečního podvečera navíc Beach-aréna na Radlické ulici přivítá německé vicemistry Bavaria Beach Bazis, kteří si v rámci dvoudenního kempu zahrají i přípravný duel proti společnému výběru Slavie a Bohemians.

Nejdříve se podíváme na Seminář rozhodčích. Celý kemp povede zkušený sudí Tomáš Nejedlý, který se loni zúčastnil turnajů Euro Winners Cup a Euro Winners Challenge v portugalském Nazaré. „Každý musí mít motivaci a cíle, aby se měl na co těšit a měl důvod na sobě pracovat. Během roku se hraje několik obdobných turnajů. Každý rok bych měl obdržet nominaci na dvě až tři mezinárodní akce,“ povídal tehdy v rozhovoru pro náš web.

Seminář odstartuje v sobotu ráno v 9:00. Dopoledne proběhne teorie včetně videoukázek. Odpoledne si noví adepti na rozhodčí vyzkouší pískat i přípravný duel, po něm ještě budou následovat modelové utkání a zkouška různých situací.

Pro rozhodčí jde o skvělý vhled do prostředí plážového fotbalu. Zájemci mají velkou příležitost pískat už v letošní sezoně utkání nejvyšších českých soutěží mužů či žen. A cesta na mezinárodní úroveň také nemusí být rozhodně dlouhá.

I přes nepřízeň počasí už v pátek do Prahy dorazí jeden z nejlepších německých týmů – Bavaria Beach Bazis. Mnichovský tým loni skončil na 2. místě v německé lize, když ve finále ztratil dobře rozjetý zápas s Rostocker Robben (5:6). Ze stříbrných medailí se radovali i tři čeští reprezentanti: Andy Körtvélyeši, Lukáš Trampota a Jakub Pekárek.

Ve výběru německého celku je pár bývalých německých reprezentantů a jeden současný – Ricky Goller. Kromě něj se tým může pyšnit také už zmíněnými třemi členy českého národního týmu, kteří se kempu v Praze rovněž zúčastní. V pátek mají na plánu podvečerní trénink, druhou tréninkovou část absolvují v sobotu dopoledne a od 13 hodin pak sehrají přípravný duel proti společnému výběru Slavie a Bohemians.