McDonald's Cup je dlouhodobě největší tuzemský školní fotbalový turnaj. Je určený pro žáky prvního stupně základních škol a na začátku června poznal své vítěze.

Nyní si hráči vítězných týmů z příbramské ZŠ Březové Hory v kategorii 1.-3. tříd a ZŠ Sportovní z Uherského Hradiště v kategorii 4.-5. tříd mohli užít svou hlavní cenu.

Tou byl víkend plný fotbalových zážitků, který začal tréninkem pod vedení reprezentačních trenérů, konkrétně Karla Havlíčka (reprezentace U15) a Jiřího Žiláka (U16). Následovala prohlídka Síně slávy FAČR a debata s trenéry nejen o fotbalových tématech.

Po odpoledni na Fotbalové asociaci České republiky se vítězné týmy přesunuly do restaurace McDonald's, kde měly připravenou večeři před hlavní částí programu.

Tou byl zápas Česko – Portugalsko ve Fortuna areně, a to i s oběma hlavními hvězdami, Patrikem Schickem na české straně a Cristianem Ronaldem na straně portugalského týmu.

Druhý den měli vítězové McDonald's Cupu ještě jedinečnou možnost potkat se s reprezentanty osobně na jejich pozápasovém tréninku. Malí fotbalisté si mohli se svými idoly popovídat, ale také si s nimi udělat fotografie na památku.

„Oba dny musely být pro kluky skvělým zážitkem. Čekal na ně velmi bohatý program, zkusili si trénink pod vedením reprezentačních trenérů, prohlédli si Síň slávy českého fotbalu, viděli v akci mnoho hvězd světového fotbalu i legendárního CR7. Osobně se setkali s našimi reprezentanty a celkově na nich bylo vidět, že si každou část této hlavní ceny za vítězství v McDonald's Cupu užívají. Myslím, že to bylo velmi důstojné poděkování ze jejich skvělé výkony,“ řekl k průběhu akce Michal Blažej, Grassroots manažer FAČR a člen organizačního štábu McDonald's Cupu.

Vítězové McDonald's Cupu si užili svou hlavní cenu

Vítězové McDonald's Cupu si užili svou hlavní cenu