Cílem akce je, aby si děti fotbal vyzkoušely a mohly se následně i s rodiči rozhodnout, zda se přihlásí do jednoho z fotbalových oddílů po celé České republice.

Jenom v České republice je registrováno více než 350 tisíc fotbalistů a fotbalistek, kteří hrají ve více než 3500 klubech.

Pokud chcete začít s fotbalem a nebo chcete, aby vaše dítě začalo hrát fotbal, nejlepší způsob je podívat se na kluby v bezprostřední blízkosti vašeho bydliště. K tomu můžete využít Mapu klubů na našem webu, kde zároveň u každého klubu naleznete i kontakt na jeho představitele.

Stěžejní akce spojená s náborem nových fotbalistů je ale každoročně projekt Měsíc náborů.

Ten probíhá dvakrát ročně, a to v květnu a poté v září. Měsíc náborů je určen prioritně pro děti z mateřských škol a nebo prvního stupně základních škol. Takto starým dětem dává možnost přijít na nejbližší fotbalové hřiště a vyzkoušet si jak fotbalové, tak všeobecné sportovní disciplíny. Více o projektu naleznete na webu www.mujprvnigol.cz.

„Fotbalová asociace v rámci tohoto projektu tradičně podporuje menší kluby v organizaci náborových akcí, a to ve spolupráci s mateřskými a základními školami. Pokud byste v klubu měli o takovou akci zájem, kontaktujte Grassroots trenéry mládeže v jednotlivých krajích nebo okresech. Tito zkušení trenéři FAČR Vám s akcí mohou pomoci jak organizačně, tak při samotném průběhu na hřišti s dětmi,“ řekl k akcím Michal Blažej, Grassroots manažer FAČR a koordinátor těchto akcí. Kontakty na krajské Grassroots trenéry naleznete ZDE, okresní Grassroots trenéry naleznete ZDE.

„Fotbal již zdaleka není pouze sportem pro kluky. Stále větší oblibu má i mezi dívkami, které se také chtějí se svými kamarády a kamarádkami dělit o radost ze vstřelených gólů. Fotbal organizovaně hraje již více než 20 tisíc hráček po celé republice. Stále častěji vznikají kluby, které jsou ryze dívčí. Pokud ve svém okolí podobný klub nemáte, rozhodně to nevadí. Naprosto běžně totiž dívky hrají i v chlapeckých týmech, určitě tedy můžete přivést dívky do jakéhokoli klubu ve vašem okolí,“ dodal na závěr Michal Blažej.

Měsíc náborů 2023

Pokud jste fotbalový klub, který by chtěl za podpory FAČR uspořádat ve svém klubu během září náborovou akci, podívejte se zde na níže přiložený Manuál pro organizátory 2023, kde naleznete veškeré potřebné informace. Fotbalová asociace České republiky navíc nabízí všem volně k dispozici i letáky pro akci Měsíc náborů 2023.

Složka dokumentů