Měsíc náborů je nyní již tradiční akce pod záštitou Fotbalové asociace České republiky (FAČR). Klade za cíl přivést děti předškolního věku k fotbalu a ke sportu obecně. Každý rok se po celé České republice zúčastní této náborové akce tisíce předškoláků a dětí z prvních stupňů základních škol a každým rokem je stále více a více populárnější. 

„Tyto akce, které mají dětem ukázat krásu fotbalu, ale i propojit kluby s mateřskými a základními školami, jsou pro nás jedny ze stěžejních. Každý rok se během náborových měsíců přidá do naší fotbalové rodiny několik tisíc dětí ve věku od pěti do jedenácti let a každoročně se nám i díky těmto akcím daří navyšovat členskou základnu kluků a holek hrajících fotbal, ze kterých třeba jednou budeme mít i české reprezentanty. Ale tím nejdůležitějším pro nás je, aby si děti odnášely ze hřiště úsměvy a hezké zážitky, i proto je podtitulek projektu TISÍC DŮVODŮ K ÚSMĚVU,“ říká Grassroots manažer FAČR Michal Blažej.

 

Měsíci náborů se podrobně věnuje web nabory.mujprvnigol.cz. Ten přináší veškeré ucelené informace o náborových akcích včetně přesných termínů a míst, kde nábory probíhají. Zároveň nabízí přehled kontaktů na jednotlivé kluby, které se do projektu zapojují.

Na webu je i celá řada dalších velmi zajímavých rubrik, jako jsou například Příběhy osobností, informace o správně stravě fotbalistů nebo možnostech, jak trénovat doma. Webové stránky mujprvnigol.cz nabízejí také unikátní mapu fotbalových klubů, které skvěle pracují s fotbalovou mládeží.

Zástupci klubů, které se do akce Měsíc náborů zapojují, mohou k propagaci náborů využít i propagační materiály, které lze najít na stejné adrese v sekci Materiály ke stažení. Vedle nejrůznějších grafik, plakátů anebo také loga projektu tam také naleznout organizační manuál, který obsahuje i kontakty na krajské Grassroots trenéry mládeže, kteří klubům mohou s organizací akce pomoci.

Měsíc náborů pomáhá zviditelnit také kampaň Fotbal. Tisíc důvodů k úsměvu, jejíž stěžejním motivem jsou emoce dětí, které zažívají právě během fotbalových utkání.

Zájemci o organizaci náborové akce s podporou FAČR mohou kontaktovat své krajské nebo okresní Grassroots trenéry mládeže zde.