Memoriál Vlastislava MarečkaLoňským vítězem Memoriálu Vlastislava Marečka se stali fotbalisté Slavie Praha, kteří na hlavním stadionu v Teplicích přehráli poměrně jednoznačně Spartu 3:1. Třetí skončili fotbalisté Olomouce a čtvrtá příčka připadla hráčům Viktorie Plzeň.

Letošní ročník turnaje se odehrál stejným systémem jako v předešlých letech. Do turnaje se v úvodu zapojilo více než 30 týmů. Šestnáct nejlepších postoupilo do čtyř semifinálových skupin po čtyřech týmech. Vítězové jednotlivých skupin si pak zajistili postup na finálový turnaj, který se letos odehraje ve Zlíně.

Skupinu A ovládli jednoznačně fotbalisté Zbrojovky Brno, kteří ze šesti zápasů uhráli šestnáct bodů za pět výher a jednu remízu. Jediné body Zbrojovka ztratila v souboji s Dynamem České Budějovice, které paradoxně uhrálo právě tento jediný bod a ve skupině skončilo na posledním místě. Druhé skončily Pardubice (12 bodů) a třetí Zlín (6 bodů).

Skupinu B vyhrála stoprocentně úspěšná Slavia Praha, která navíc skupinu odehrála s mimořádně aktivním skóre 35:4. Druhou příčku obsadil Baník Ostrava (7 bodů), třetí skončila Dukla Praha (6) a čtvrté Slovácko (4).

Ve skupině C se na první příčce umístila Sparta Praha. Ta nasbírala celkově 13 bodů, když během utkání ve skupině body ztratila s Plzní (porážka 0:1) a Olomoucí (1:1). Na druhém místě skupiny C skončila Olomouc (8 bodů), třetí byla Plzeň (7) a čtvrtá Opava (6).

Skupinu D ovládly Teplice. Stejně jako Slavia ve skupině B ani jednou nezaváhaly a uhrály plný počet bodů při skóre 30:9. Druhá příčka skupiny patřila Hradci Králové (9 bodů), třetí pak Jihlavě (9). Poslední skončili fotbalisté MFK Vítkovice, kteří neuhráli ani bod.

Finálový turnaj Memoriálu Vlastislava Marečka se letos odehraje ve Zlíně a hrát se bude stejným formátem jako v předešlých letech. Ve středu 17. dubna se odehrají dva semifinálové duely a ve čtvrtek 18. dubna jsou pak na programu zápasy o třetí místo a následně pak finálový souboj. Ten se uskuteční na hlavním stadionu FC Zlín na Letné a průběh zápasu bude možné sledovat jako video přenos na tvcom.cz a také přímo na fotbal.cz.

Program finálového turnaje Memoriálu Vlastislava Marečka

Středa 17. dubna 2024

  • 10:00, Fotbalový areál Vlastislava Marečka (Zlín): FK Teplice – SK Slavia Praha
  • 12:30, Fotbalový areál Vlastislava Marečka (Zlín): AC Sparta Praha – FC Zbrojovka Brno

Čtvrtek 18. dubna 2024

  • 10:00, Fotbalový areál Vlastislava Marečka (Zlín): Zápas o 3. místo
  • 14:00, Stadion Letná (Zlín): Finále

Vyhlášení výsledků proběhne hned po skončení finálového zápasu.

Související dokumenty