Fotbalisté z jihu Moravy v loňském roce vyhráli národní kolo turnaje Region’s Cup. Poté postoupili do evropské kvalifikace, kterou odehráli v říjnu v Severním Irsku. Tým trenéra Lukáše Motala kvalifikační skupinu ovládl, když vyhrál nad švédským Gothenburgem 8:1, velšským Tim Rhanbarthol Cymru 3:2 a remízoval s domácím severoirským Easter Regionem 1:1.

Březnový los pak českému zástupci na finálovém turnaji přisoudil soupeře ze Srbska, Portugalska a Polska. Druhou skupinu turnaje tvoří týmy z Bosny a Hercegoviny, Irska a domácího Španělska. Turnaj se hraje systémem každý s každým v rámci skupiny a nejlepší týmu z každé skupiny si to pak 17. června ve finále rozdají o trofej pro nejlepší amatérský tým Evropy.

„Na turnaji nás čekají ve skupině tři těžké zápasy se soupeři, které prakticky vůbec neznáme. Především o prvním soupeři ze srbského Bělehradu nevíme nic, bude to pro nás úplná neznámá. Přesto všichni věříme tomu, že do turnaje vstoupíme dobře a že první zápas vyhrajeme,“ říká trenér výběru Zlínského KFS Lukáš Motal.

Region's Cup (Galície, 8. června 2023)

Český tým o prvním soupeři mnoho informací nemá, i proto se bude soustředit především na svou hru.

„Fotbalisté ze Srbska budou určitě techničtí a dobří po individuální stránce. Nebude jim vonět důraz a na to budeme naše kluky připravovat. Jakmile ten zápas bude soupeře bavit, tak to pro nás bude velmi složité. My se jim to budeme snažit co nejvíce znechutit, a to je věc, která by na ně mohla platit,“ pokračuje Lukáš Motal.

Soupeř z Bělehradu na finálový turnaj postoupil díky vítězství v osmé kvalifikační skupině, kde hrály pouze tři týmy. Srbové nejprve remízovali s chorvatským Splitem 1:1 a poté porazili zástupce Malty 3:0.

„Český tým ukázal v kvalifikaci v Severním Irsku velkou kvalitu a bude to pro nás velmi těžké utkání. Stejně jako ostatní týmy si ale uvědomujeme, jak je vstup do turnaje důležitý a i my do zápasu půjdeme s cílem vyhrát,“ řekl před startem turnaje trenér srbského výběru Goran Jankovič.

Český výběr ušel dlouhou cestu, aby se probojoval mezi finálovou osmičku Evropy. I z tohoto důvodu si tým klade ty nejvyšší cíle.

„Jsem naprosto přesvědčený o tom, že každý z nás udělá maximum pro to, abychom na turnaji uspěli a abychom zabojovali o zisk trofeje. Je to náš cíl, kvůli kterému tady jsme,“ dodává český trenér Lukáš Motal.

Průběh úvodního zápasu turnaje mezi Zlínským KFS a FA Bělehrad startuje ve španělské Galícii v pátek 9. června v 17 hodin. Průběh utkání můžete sledovat ve streamu na Youtube nebo v textové reportáži na UEFA.com.

Rozpis zápasů Zlínského KFS na finálovém turnaji Regions' Cupu

  • 9. června, 17:00: Zlínský KFS – FA Bělehrad /SRB/ (A Lomba Stadium Vilagarcia)
  • 11. června, 19:00: Lisabon /POR/ – Zlínský KFS (A Senra Stadium Ribadumia)
  • 14. června, 19:00: Dolnoslezský region /POL/ – Zlínský KFS (Burgans Stadium Cambados)