Zástupci českého fotbalu na kvalifikačním turnaji o mistrovství Evropy krajských výběrů začali v zápase proti Göteborgu velmi dobře a hned v 9. minutě se dostali do vedení, když se po dlouhém autu ve vápně nejlépe zorientoval David Juřica, na jehož ránu pod břevno byl gólman Fernberg krátký.

Češi byli nadále výrazně aktivnější a ve 22. minutě byl v gólové pozici Kvasnica, avšak bránu netrefil. O osm minut později to bylo ale přeci jen již 2:0, když právě po kombinaci s Kvasnicou zamířil přesně Jan Gojš. Přestože se Švédové prakticky celý poločas jen bránili, dokázali ve 34. minutě snížit z ojedinělé šance Lindströmem.

Druhý poločas pak ale již jednoznačně patřil zlínským fotbalistům. Hned ve 48. minutě Klečkovu střelu gólman vyrazil jen k Janu Gojšovi, který pohotovou dorážkou zvýšil na 3:1. Čtvrtý gól pak přidal Martin Glozyga, který v pohodě uklidil míč po centru Goni. Dvacet minut před koncem to bylo již 5:1. Klečka poslal přesný centr do vápna a Adam Jakubowicz mezi dvěma bránícími hráči poslal hlavou míč za bezmocného brankáře.

Kvalifikace UEFA Regions' Cup: Zlínský KFS - Göteborg (10. 10. 2022)

A to nebylo zdaleka vše. V 80. minutě z rohu velkého vápna přesně do šibenice zamířil Jakub Kašík a bylo to 6:1. Další zásah pak po přímém kopu z velké dálky zaznamenal Martin Goňa a v samotném závěru utkání na konečných 8:1 upravil po centru Goni svým druhým gólem v zápase Adam Jakubowicz.

„Jsem rád, že jsme do turnaje vstoupili vítězstvím. Zápas bych hodnotil tak, že jsme začali velmi aktivně, hodně jsme drželi balon a vytvářeli jsme si šance. V prvním poločase jsme měli trochu problém s jejich proměňováním, což jsme ale ve druhém poločase napravili. Myslím, že konečný výsledek odpovídá průběhu utkání. Všichni chceme věřit tomu, že po dobrém vstupu do turnaje budeme v podobném duchu úspěšní i v dalších dvou zápasech,“ řekl po zápase trenér Lukáš Motal.

„Pochopitelně jsme nevěděli, co nás bude v zápase čekat, protože jsme soupeře nikdy neviděli hrát. V zápase jsme od začátku určovali tempo a dali jsme rychle gól. Potom jsme v zápase vládli a po půl hodině hry jsme zvýšili na 2:0. Po gólu na 2:1 se soupeř trochu zvedl a my měli problém s proměňováním dalších příležitostí. Druhá půle byla z naší strany už jednostranná a zaslouženě jsme vysoko zvítězili,“ přidal střelec dvou gólů českého týmu Jan Gojš.

Evropská kvalifikace UEFA Regions' Cupu

Zlínský KFS – Göteborg 8:1 (2:1)

Branky: 30. a 48. Gojš, 71. a 90. Jakubowicz, 9. Juřica, 58. Glozyga, 80. Kašík, 87. Goňa – 34. Lindström.

Zlínský KFS: Švec – Bršlica, Horňák, Glozyga – Juřica (65. Klečka), Kasík, Sopůšek (77. Pavelka), Goňa – Krajča (73. Chovanec), Kvasnica (46. Jakubowicz), Gojš (65. Tkadlec).

Göteborg: Fernberg – M. Rydberg, V. Rydberg (80. Steinert), Engberg (46. Mezori), Bergman – Lindström (77. Forsström), La Carruba – Bäckdal, Palm, Wallberg (77. Solomon) – Carlsson (81. Tieu).

Zápasy Zlínského KFS na kvalifikaci Regions' Cupu:

  • 10. 10. 2022, 15:00: Zlín — Gothenburg (Švédsko) 8:1
  • 13. 10. 2022, 15:00: Zlín — Tim Rhanbarthol Cymru (Wales)
  • 16. 10. 2022, 15:00: Easter Region (Severní Irsko) — Zlín