Útočník brněnské Zbrojovky byl nadšený z toho, že se střelecky blýskl před vlastní rodinou, která nechyběla v Malšovické aréně a také z atmosféry na novém stadionu.

„Zažívám super pocity,“ netajil Alijagič, který se prosadil už ve 13. minutě hlavou po rohovém kopu. „Byl jsem rád za šanci hrát od začátku. Upřímně jsem to moc nečekal, protože jsem se do jednadvacítky vrátil po dlouhé době. O to větší mám radost z výhry i mého gólu,“ těšil se útočník brněnské Zbrojovky.

Prosadil se přesnou hlavičkou, když zblízka doklepl do brány prodloužený rohový kop záložníka Višinského, svého jmenovce. „S Višou se známe X let, hráli jsme spolu odmalička ve Slavii, rozumíme si i mimo hřiště. Dopoledne před zápasem jsem mu říkal, ať zkouší centry čepovat někam na zadní tyč, protože vpředu se zachytávají stopeři. A ve finále to opravdu vyšlo. Zaběhl jsem si tam, a i když nejsem typický střelec z rohů, klaplo to,“ popisoval s úsměvem Alijagič.

Dres jednadvacítky naposledy oblékl v červnu 2022 v kvalifikačním utkání proti Andoře, při drtivé výhře 7:0 naskočil do hry po změně stran za rozhodnutého stavu. Pondělní výhra pro něj má prý ještě větší váhu. „S Andorrou se zápas spíš jen dohrával. Proti Slovensku se šlo na krev, i když to byl přípravný zápas. Hodně jsme chtěli vyhrát, šlo o poslední zápas v roce. Na Slováky jsme chtěli vletět a ukázat jim, kdo je tady doma,“ vracel se Alijagič k dobrému vstupu českého týmu do utkání.

V Hradci Králové měl o motivaci postaráno, na tribunách nechyběli jeho nejbližší. „Rodiče, ségra, přítelkyně,“ vypočítával Alijagič rodinnou podporu. „Dřív jsem neměl úplně v oblibě, když rodiče jezdili na zápasy. Protože vím, jak to prožívají… Ale postupně to vstřebávám lépe a teď jsem rád,  že jsem před nimi mohl nastoupit za reprezentaci a ještě skórovat,“ líčil Alijagič, který se ve druholigovém Brně dostává do tempa poté, co v minulé sezoně čekal na větší herní vytížení na štacích v řeckém Olympiakosu Pireus a slovinském Mariboru.

Povolání do reprezentace je pro něj prý odměnou. „Po roce, v podstatě bez minutáže, jsem měl v Hradci Králové husí kůži, když jsem nastupoval na hřiště za reprezentaci. Fanoušci byli skvělí, přišlo jich hodně, na uzavřeném stadionu jsou slyšet. Dodalo nám to síly, abychom Slovensko porazili. Všechno super,“ děkoval Alijagič fanouškům v Malšovické aréně.

Alijagič na podzim nebyl u startu do kvalifikace, v němž „Lvíčata“ zatím uhrála jen dva body ze tří zápasů. Věří ale v obrat v příštím roce ve zbývajících utkáních. „Všechny zápasy jsem sledoval, i když jsem v týmu nebyl. A makal jsem na tom, abych se sem dostal. Proti Slovensku jsme hráli dobře a na jaře snad budeme vypadat ještě lépe. Budu dělat maximum, abych se tady udržel i dál,“ dodal Alijagič.

Česko 21 - Slovensko 21 (Hradec Králové, 20. 11. 2023)

Česko 21 - Slovensko 21 (Hradec Králové, 20. 11. 2023)