Reprezentace tak zná soupeře, proti kterým vstoupí do důležitého roku 2024, ve kterém ji čeká červnové UEFA EURO 2024.

„Do příprav a plánování už jsme se sice ponořili naplno, ale to hlavní začne právě v březnu prvními zápasy. Obě utkání nás prověří. Když se řekne Norsko, tak se každému hned vybaví Erling Haaland nebo Martin Odegaard, ale dobrých hráčů je v kádru mnohem víc. Arménie dokáže být nevyzpytatelná a její herní styl se podobá některým soupeřům, na které můžeme narazit na Euru. Moc se na premiéru těším a věřím, že nás doma podpoří i hodně fanoušků,“ řekl reprezentační trenér Ivan Hašek.

Národní tým se pod Haškem poprvé sejde v pondělí 18. března v Praze. V pátek pak odehraje první přípravný zápas v Oslu. Čtyři dny nato vyzve doma Arménii. Přesné místo zápasu a podrobnosti k prodeji vstupenek oznámí FAČR v následujících dnech.

Po tomto dvojzápase odehraje reprezentace už jen dva další přípravné zápasy těsně před startem červnového mistrovství Evropy.

Na něm se národní tým utká s Portugalskem (18. června v Lipsku), vítězem březnové baráže (22. června v Hamburku) a Tureckem (26. června v Hamburku). Do vyřazovací části turnaje postoupí dva nejlepší týmy z každé skupiny plus čtyři nejlepší týmy na třetích místech.