„Jsme samozřejmě zklamaní, jak to dopadlo. I po inkasované brance jsme věřili, že dokážeme vyrovnat, nebo to úplně otočit. Po vyrovnání nastala asi určitá neorganizovanost a bohužel jsme inkasovali ještě druhý gól, což nás samozřejmě hodně mrzí,“ uvedl bezprostředně po utkání fotbalista severočeského Jablonce.

„Cítili jsme, že jsme měli trochu víc šancí. Patrik Vydra trefil břevno, Adam Karabec ve druhém poločase tyčku a měli jsme i další šance. Oni měli snad jen dvě šance a z obou dali gól. I z tohoto pohledu je ohromná škoda, že jsme nakonec prohráli,“ uvedl Černák, jenž si připsal soutěžní debut v dresu české jednadvacítky. A také asistenci u vyrovnávací branky, kterou dal v 87. minutě Christophe Kabongo.

Na alespoň jeden bod za remízu to nakonec nestačilo. 

V říjnu se svěřenci trenéra Jana Suchopárka utkají v domácím prostředí s Walesem a Dánskem, tedy aktuálními lídry tabulky kvalifikační skupiny I. Oba tito soupeři mají na svém kontě jednu výhru a jednu remízu.

S Walesem se utká český tým 13. října, s Dánskem o čtyři dny později. Oba tyto zápasy se budou hrát na stadionu v Českých Budějovicích. A Michal Černák věří, že úvodní porážka mužstvo nijak neovlivní.

„Věřím, že síla v našem týmu je obrovská. Budeme se v dalších zápasech dívat hlavně sami na sebe a já pevně věřím, že se výsledkově zlepšíme a probojujeme se na závěrečný turnaj,“ dodal Michal Černák.

Kvalifikace ME hráčů do 21 let 2025: Island 21 - Česko 21 2:1 (12. 9. 2023)

Kvalifikace ME hráčů do 21 let 2025: Island 21 - Česko 21 2:1 (12. 9. 2023)