Přípravným zápasem proti Makedonii završí národní tým přípravu na evropský šampionát. Tři dny nato, 13. června, odcestuje reprezentace do Německa.

„Ohledně obou červnových termínů pro přípravné zápasy jsme od začátku prosince komunikovali s řadou možných soupeřů. Do jednání obvykle vstupuje několik faktorů – představy trenérů obou stran, termínové možnosti nebo požadavky na místo utkání a další, protože každý se pro sebe snaží zvlášť před Eurem vybojovat co nejlepší podmínky. Třeba my chceme hrát první přípravu přímo v Rakousku, takže jsme odmítli i několik věhlasných soupeřů, kteří ale chtěli hrát u nich. A pro generálku jsme zase trvali na tom, že musíme hrát doma proti někomu, kdo na EURO nepostoupil. Ostatně tak to bylo na každém Euru od roku 2004,“ popsal technický ředitel FAČR Erich Brabec způsob domlouvání přípravných utkání.

„Severní Makedonie odpovídá našim požadavkům a představám. Jde o tým, který nemůžeme potkat na závěrečném turnaji, ale má i svoji objektivní kvalitu. Stačí se podívat na její poslední výsledky – vždyť loni remizovala s Anglií a Itálií,“ pokračoval Erich Brabec.

Reprezentace se před Eurem oficiálně sejde v neděli 2. června a ihned odcestuje na přípravný kemp do Rakouska. V rámci soustředění odehraje jeden zápas. Po odehrání druhého přípravného utkání proti Severní Makedonii dostanou hráči dvoudenní volno a ve čtvrtek 13. června odcestují do dějiště šampionátu.

„Už máme vybrané i místo soustředění v Rakousku. Vytipovali jsme několik lokalit, na které jsme se byli s novým realizačním týmem podívat, a z nich jsme vybrali nejlepší variantu. Jakmile bude podepsaná smlouva, tak to samozřejmě zveřejníme,“ dodal Erich Brabec.

Na mistrovství Evropy narazí Česko v základní skupině na Portugalsko (18. června v Lipsku), vítěze březnové baráže (22. června v Hamburku) a Turecko (26. června v Hamburku). Do vyřazovací části postoupí dva nejlepší týmy z každé skupiny a čtyři nejlepší mužstva na třetích místech.