Češi zahájili šampionát zápasem proti domácímu výběru a na utkání přišlo na stadion v Larnace přes pět tisíc diváků. "Atmosféra byla neskutečná. Určitě jsme se všichni těšili a jsme rádi, že první krok je úspěšně za námi," uvedl po utkání záložník pražské Slavie. 

Čeští mladíci dali tři góly v prvním poločase, když se trefili postupně Josef Kolářík, Marek Naskos a Matyáš Nechvátal. V závěru zápasu se prosadili ještě střídající Ondřej Penxa a Matěj Kvaček. 

"Po úspěšném začátku a prvním poločasu, kdy to bylo 3:0, byla nálada mnohem lepší a řekl bych, že nervozita z nás opadla," pokračoval Čížek. 

"Sice druhý poločas byl trochu hektický, ale pět vstřelených gólů je rozhodně zasloužených. Už teď se těšíme na další zápasy," dodal talentovaný fotbalista. 

V prvním utkání skupiny A porazili Srbové díky jedinému gólu z druhé minuty zápasu Ukrajinu 1:0. Český tým je tak po úvodním hracím dni na prvním místě ve skupině díky lepšímu skóre. 

Druhý zápas odehraje český výběr v Paralimni ve čtvrtek 23. května a Češi vyzvou Ukrajinu. V posledním zápase skupiny nastoupí proti Srbsku opět v Larnace v neděli 26. května. 

První dva týmy z každé skupiny postoupí do čtvrtfinále. Ta se hrají ve středu a ve čtvrtek 29. a 30. května. Semifinále se hrají v neděli 2. června a finále ve středu 5. června.

Mistrovství Evropy hráčů do 17 let: Kypr 17 - Česko 17 (20. 5. 2024)

Mistrovství Evropy hráčů do 17 let: Kypr 17 - Česko 17 (20. 5. 2024)