Vladimíre, jak byste zpětně zhodnotil zápas s Faerskými ostrovy?

Nebyla tam od nás známka podcenění, byli jsme dobře připravení a zkusili jsme si různé věci. Spoustu věcí i směrem ke kvalifikaci jsme ještě neukázali a myslím, že jsme se dobře připravili a naladili na druhý zápas. 

Ten vás čeká v sobotu v Turecku. Jak se hledá motivace na takový přípravný zápas?

Nepotřebujeme žádnou speciální motivaci. Hrajeme za reprezentaci, hraje se na pěkném stadionu, bude fajn atmosféra a chceme ho vyhrát, jako každý jiný zápas za reprezentaci.

Zároveň začíná mistrovství světa, nemrzí vás pořád, že tam nejste?

Ohromně nás to mrzí a bolí to. Ale už je to za námi a můžeme se koukat jen v televizi. Pořád to mrzí, protože jsme chtěli být mezi elitou a neztratili bychom se tam.


V posledních dvou vzájemných zápasech nedal český tým Turecku gól. Je jedním z cílů změnit i toto?  

Nekoukám se do historie a nezajímá mě, jak jsme s nimi hráli minule. Teď nás čeká nový zápas a chceme uspět s tímto týmem, s jakým tu jsme. Vnímáme jejich sílu, budou hrát před bouřlivou kulisou, ale jsme tu proto, abychom vyhráli.

V kádru je hodně nováčků, vy patříte k tradičním oporám. Jaké to podle vás pro nové hráče je? A jak to prožívají?

Nováčci už jsou také reprezentanti. Zasloužili si to svými výkony v lize a je to normální, že někdy tradiční hráči nemohou nastoupit, tak je zastoupí jiní. Příklad Mojmíra Chytila je asi ten nejlepší. Možná byli kluci na prvním tréninku nervózní, než zjistili, že jsme všichni stejní a na stejné lodi, až pak to z nich spadlo.

ČR A - trénink (18. 11. 2022)

V tureckém týmu je spousta hráčů působících v zahraničí. Jak moc je znáte?

Jsou to výborní hráči a působí ve velkých klubech a dobrých soutěžích. Trenéři nám připravili klasicky rozbor a řekli jsme si, co chceme hrát. Byly bychom hloupí, kdybychom jejich hráči neznali. Vždycky měli dobré individuality a nečeká nás nic jednoduchého.

Vy jste při nástupu před zápasem s Faerskými ostrovy dal mikinu malému chlapci, který vás doprovázel na hřiště. Co vás k tomu vedlo? 

Dokázal jsem se vžít do jeho situace i díky tomu, že mám asi stejně starého miláčka doma. A když jsem viděl, jak se klepe, tak jsem mu tu bundu dal. Tak třeba mu to trochu pomohlo.