Tomáš Čvančara začal nedělní zápas v Darmstadtu jen mezi náhradníky. Během prvního poločasu tak sledoval, jak se jeho spoluhráči dostali na hřišti bundesligového nováčka do tříbrankového manka. Postupně se totiž trefili Mehlem, Magica a Skarke a Darmstadt po třiatřiceti minutách vedl 3:0.

Hostující kouč o přestávce udělal v sestavě čtyři změny včetně nasazení Tomáše Čvančary. Čtyři minuty po změně stran šli domácí do desíti, když byl vyloučen Maglica, český útočník ale pokutový kop neproměnil.

V šestapadesáté minutě ale snížil na rozdíl dvou branek Siebatcheu. V 73. minutě nejprve Tomáš Čvančara asistencí připravil gól pro Neuhause, který snížil na 2:3 a v 77. minutě sám Čvančara vyrovnal na konečných 3:3.

Pro Mönchengladbach to byla druhá remíza v sezóně, díky čemuž má tým českého reprezentanta na 14. místě tabulky po čtyřech zápasech dva body. První bod měl Gladbach za remízu 4:4 s Augsburgem v prvním kole. Tu tehdy vystřelil také Čvančara, který dal v sedmé minutě nastavení penaltu. Čvančarova bilance v dosavadní sezóně tak jsou tři góly ve čtyřech bundesligových startech.