Součástí dohody je i opce na letní přestup třiadvacetiletého krajního obránce. Aktuálně osmý celek bundesligy o tom informoval na svém webu.

David Jurásek

David Jurásek

TSG 1899 Hoffenheim

  • Zápasy

    5
  • Minuty

    412
  • Góly

    0
Detail hráče

Jurásek zamířil do Benfiky vloni v létě z pražské Slavie údajně za 14 milionů eur (346,5 milionu korun), což z něj po Tomáši Součkovi udělalo druhý nejdražší přestup z vršovického klubu v historii. S lisabonským celkem podepsal smlouvu až do roku 2028, po slibném úvodu ale vypadl ze sestavy.

"David Jurásek (23) je extrémně dynamický krajní obránce, o kterého jsme měli zájem už v létě. Ale tehdy se ho ještě nepodařilo podepsat,“ uvedl ředitel Hoffenheimu Alexander Rosen.

Pětinásobný český reprezentant skóroval v létě hned v prvním přípravném utkání za Benficu, vysoká očekávání ale posléze vůbec nenaplnil. V úvodu sezony se zranil a po návratu na trávníky zatím marně hledá někdejší formu. V podzimní části zasáhl do 12 soutěžních utkání, z toho jen do šesti v portugalské lize. V poslední době jen vysedával jako náhradník na lavičce, v lednu neodehrál ani minutu.

"Měl jsem více nabídek, ale od začátku jsem se přikláněl k Hoffenheimu. Mám radost, že to dopadlo. Očekávám, že tady odehraju dobré zápasy, budu pro tým užitečný a pomohu k výhrám. Fanoušci mohou očekávat hodně ofenzivního obránce, něco, jako je Pavel Kadeřábek," řekl Jurásek pro klubovou televizi.

S krajanem byl v kontaktu. "Napsal jsem mu, když jsem dostal nabídku. Ale osobně jsem se s ním nepotkal, protože je ze Sparty a já ze Slavie, takže je to pro nás trochu složitější. Ale myslím, že tady to bude fungovat," dodal levý obránce s úsměvem.