„Situace je už opravdu neudržitelná a musela se okamžitě řešit. Jsem rád, že jsme se s Karlem Jarolímem konstruktivně domluvili, není na co čekat, tým potřebuje nový impulz,“ popisuje jednání s Karlem Jarolímem, ke kterému došlo ještě po cestě z Ruska, předseda VV FAČR Martin Malík.

 

„Jsem vděčný za šanci vést národní tým. Odehráli jsme zápasy, které snesly přísnější měřítko, v dlouhodobějším horizontu jsme však především výsledková očekávání nenaplnili. Po posledním zápase s Ruskem jsem dospěl k názoru, že tým bude potřebovat nový impulz. Během noci jsme se s vedením FAČR dohodli na ukončení mého angažmá. Svému nástupci, ať už jím bude kdokoliv, přeji hodně štěstí,“ komentuje situaci Karel Jarolím.

FAČR konstatuje, že herní projev týmu, jehož výsledkem byly porážky 1:2 s Ukrajinou a 1:5 s Ruskem, jasně ukázal, že aktuální situace u reprezentačního týmu potřebuje systémovou změnu. Ta se tak bude týkat i realizačního týmu reprezentace, u jehož členů dojde k ukončení smluv. O nástupci trenéra Jarolíma se bude jednat v následujících dnech.

„Řekli jsme si svoji představu o řešení situace u národního týmu, bylo by ale opravdu nešťastné zde začít říkat veřejně jakákoliv jména, dokud s nimi nedojde ke konkrétním jednáním. A ta nás teprve čekají. Vedení asociace se vrátilo z Ruska v ranních hodinách a od té doby začíná dělat maximum proto, aby o budoucí podobě trenéra i jeho realizačního týmu, bylo jasno co možná nejdříve,“ dodává Martin Malík.

Jakmile bude o nástupci Karla Jarolíma u národního týmu jasno, bude jej vedení FAČR veřejnosti a médiím ihned oficiálně prezentovat.