„Snažil jsem se to hodit za hlavu, i když to byla velká šance hned na začátku. Ale věřil jsem, že přijde další šance, což se také stalo,“ uvedl po utkání v rozhovoru s novináři.

Češi dokázali v Hradci Králové zvítězit 4:1, připsali si první výhru v aktuální kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy a oplatili soupeři podzimní porážku 1:2.

„Slabý soupeř to určitě nebyl, měli velkou kvalitu, ale cítil jsem, že my to chceme opravdu urvat a byli jsme lepším týmem. Myslím, že to bylo na hřišti vidět,“ pokračoval teplický útočník.

Český tým bude pokračovat v kvalifikaci až na podzim tohoto roku, kdy jej čekají tři zápasy na hřištích soupeřů před závěrem v listopadu doma s Litvou.

„Je škoda, že se nepokračuje dál, protože spoustu z nás má dobrou formu včetně Michala Ševčíka, který hrál proti Islandu výborně. Škoda, že nehrajeme třeba za čtyři dny znovu, ale zkrátka to tak je, s tím nic nenaděláme,“ uvedl Fila.

„Určitě v naší hře byly i chyby, v některých pasážích nás přehrávali, ale z těch čtyř kvalifikačních zápasů to bylo z naší strany asi nejlepší,“ pokračoval Fila. „Byla to povinnost tento zápas urvat a napravit předchozí zpackané zápasy. A samozřejmě dál živit naději na postup na finálový turnaj.“

Zápas v Hradci Králové sledoval vyprodaný stadion, diváci již v prvním poločase předvedli mexickou vlnu. „Bylo to opravdu super a jsme moc rádi, že na nás přišlo tolik lidí. I to nás hnalo za tím, abychom zápas zvládli,“ dodal Fila.

Česko 21 - Island 21 (26. 3. 2024)

Česko 21 - Island 21 (26. 3. 2024)