„V některých věcech jsme se zlepšili, především v rychlosti v rozehrávce odzadu. To bylo určitě lepší než v předchozích zápasech. Kluci odpracovali poctivý výkon, ale nebylo to pro ně jednoduché, protože se strašně málo času hrálo. Ale musíme se na tohle zvykat, spoustu týmů bude takto chtít uhrát výsledky,“ uvedl trenér Hašek po zápase v přenosu ČT sport.

Trenére, jak je to důležité vítězství směrem k blížícímu se šampionátu v Německu? A jak jste celkově spokojen s výkonem?

Zaprvé bych chtěl poděkovat divákům, že nás podporovali až do konce a stejně jako my věřili, že vítězný gól dáme. Nebyl to vůbec jednoduchý zápas. Soupeř nás nepustil do téměř žádného rytmu. Bylo tam časté přerušování, simulování atd. Ze dvou šancí, které měli, dali jeden gól. Mají s takovou hrou zkušenosti a v minulosti jim to přineslo i výsledky. Brání v hlubokém bloku a zároveň mají nebezpečné individuality. Hráčům chci poděkovat nejen za zápas, ale i za to, jak zvládli celou přípravu a jak věřili, že ten zápas nakonec uhrajeme do vítězného konce. Výsledek není nijak velký, ale paradoxně, co se týče zakládání akcí, tak jsme odehráli nejlepší zápas zatím. Bohužel to končilo před vápnem, kde nám chyběla kvalitnější finální přihrávka.

Řekl vám tento zápas něco směrem k sestavě do zahajovacího zápasu s Portugalskem? Máte o základní sestavě jasno nebo ještě na nějakých postech váháte?

Znovu řeknu, že jsem především rád, že máme hodně možností. Když se podíváte, jak se zápasy hrály, tak vidíte, že je tu více hráčů. Pro nás je to sice těžší, ale příjemněji těžší, protože někteří hráči ukázali, že patří do základní sestavy a o to těžší je pro nás vybrat těch jedenáct nejlepších.

Máte na mysli především náhradníky, kteří v zápase s Makedonií rozhýbali hru?

Myslím to celkově, protože hráči, kteří přijdou do hry v jakémkoliv zápase, tak soupeř je unavený a noví hráči přinesou na hřiště svěží vítr. Pro náš tým je strašně důležité vědět, že tam přijdou hráči, kteří jsou plní elánu, jsou pozitivní, věří tomu a mají chuť zápas zlomit. To je pro nás i do budoucna velmi dobrý poznatek.

Už bylo rozhodnuto, zda a případně kdo bude povolán místo Michala Sadílka?

Ještě musíme zkontrolovat zdravotní stav po zápase s Makedonií, protože to nebyl jednoduchý zápas a nějaká nakopnutí tam byla, takže o tom budeme teprve informovat, až se definitivně rozhodneme.

V přípravných zápasech jste zahrávali tři penalty. Je důležité, že jste si vyzkoušeli i tuto standardní situaci s ohledem na to, že i to může případně na šampionátu rozhodovat?

Je hlavně důležité, že jsme si penalty vynutili. Vždy na hráče tlačím, aby se snažili, pokud mohou, jít do vápna jeden na jednoho, protože ve vápně jsou chránění. Máme hráče schopné si pro penaltu dojít, takže jsem rád, že to takhle vyšlo.

Mužstvo čekají dva dny volna. Jak tyto dny strávíte vy? Vrhnete se na další přípravu soupeřů?

Těším se, že strávíme všichni dva dny s rodinou. Budeme trénovat až po příletu do Hamburku, kondičně i mentálně připraveni všichni určitě budeme. I pro hráče jsou ty dva volné dny důležité, záměrně jsme to takhle naplánovali. Na závěr bych chtěl ještě jednou poděkovat všem divákům, kteří dorazili do Hradce Králové i všem, kdo se na organizaci zápasu podíleli, protože se tu o nás postarali skvěle a rádi se sem zase vrátíme.