Hašek stále věří, že Češi mohou myslet na postup ze základní skupiny, byť mají po dvou odehraných zápasech na svém kontě zatím jeden získaný bod a v závěrečnému utkání s Tureckem musí útočit na vítězství. 

„Nechce se nám odsud. Když vidíme zdejší atmosféru, české fanoušky… Nikdo z nás nemá hlavu dole, všichni chceme na turnaji zůstat. Teď si musíme na chvíli oddechnout a pak se v klidu připravit na poslední zápas s Tureckem. Budeme se rvát, abychom šli v turnaji dál,“ uvedl Hašek v rozhovoru pro Českou televizi po utkání s Gruzií. 

Trenér po utkání litoval zejména malé efektivity. Češi ze stálé převahy vytěžili jediný gól Patrika Schicka v 59. minutě, navíc museli dotahovat nepříznivě se vyvíjející zápas poté, co Gruzie v závěru první půle šla do vedení proměněným pokutovým kopem.

„Gruzii jsme zatlačili, i když jsme si byli vědomi jejich síly v brejkových situacích, kde mají vynikající kvalitu. Nakonec byl ale nejlepším hráčem brankář Gruzie…. Snažili jsme se, chtěli jsme, v tomto hráčům nemůžu nic vytknout,“ řekl Hašek.

Cenil si toho, jak jeho svěřenci zareagovali na nepříznivě se vyvíjející průběh utkání.

„Gól na konci poločasu z penalty nás nalomil, ale zvedli jsme hlavu a celou druhou půli soupeře tlačili. Přispěli k tomu i střídající hráči, kteří přinesli energii a hru oživili. Bohužel to stačilo jen na náš jediný vstřelený gól, který znamená remízu. Gruzie měla v úplném závěru utkání šanci, kterou mohla utkání vyhrát, což by bylo kruté. Ale fotbal někdy je takový,“ připomněl Hašek šanci gruzínského týmu v samém závěru nastavení, v níž Lobjanidze zblízka přestřelil českou bránu.

„Musím říct, že v té poslední vteřině, kdy se řítili tři na jednoho, v nás byla malá duše, ale přežili jsme a jedeme dál,“ doplnil Hašek později na tiskové konferenci.

Hašek musel s kolegy řešit před zápasem zdravotní problémy Antonína Baráka, zápas pak nedohrál Patrik Schick. „Tonda měl teploty, dostal vitamíny, chtěl hrát od začátku, ale bylo jasné, že to nejde, abychom neohrozili jeho zdravotní stav. Řekl jsem mu, že ho nasadím do hry jen v případě, že to bude potřeba. Od doktorů jsme dostali povolení na patnáct minut. Věděl jsem, že i když není stoprocentní, tak má schopnosti nám pomoct. Věřím, že bude na další zápas připraven. A Patrik Schick? V neděli půjde na magnetickou rezonanci a uvidíme, co bude dál,“ uvedl Hašek k Patriku Schickovi, který sice vstřelil vyrovnávací gól, ale zápas nedohrál pro zranění," řekl Hašek.

EURO 2024: Gruzie A - Česko A (22. 6. 2024)

EURO 2024: Gruzie A - Česko A (22. 6. 2024)