Trenére, je to velká úleva?

Vždy je lepší vyhrát než prohrát. Jsem rád, že se nám to podařilo. Především jsem také rád, že je na klucích vidět, že nic nevypustí a makají. Je dobré vědět, že se na ně mohu spolehnout, že budou makat až do konce.

Jaké bylo největší plus tohoto zápasu z vašeho pohledu?

Výsledek je samozřejmě velmi dobrý, ale všichni jsme viděli, že co se týče hry, tak máme stále na čem pracovat. Uděláme si rozbor a vše si k tomu řekneme. Největší plus pro mě bylo to, jak všichni pracovali včetně hráčů, kteří přišli na hřiště v průběhu zápasu a pomohli nám fyzicky i psychicky.

Můžete říct, co se vám naopak nejvíce nelíbilo?

Jednoznačně jsme nechtěli hrát v tak hlubokém bloku. V určitých chvílích to pak vedlo ke kombinacím, které byly rizikové, ale nedařilo se nám z toho bloku dostat, i když jsme se snažili dostat výš. Prvních dvacet minut byl presink domácích hodně agresivní a nedařilo se nám z toho dostat. Na tom určitě musíme zapracovat, abychom byli odvážnější, abychom mohli hrát také více na soupeřově polovině včetně toho, abychom se tam dostávali ve větším počtu hráčů.

Ladislav Krejčí hrál ve středu záložní řady. Co vás k tomuto rozhodnutí vedlo?

Chtěli jsme si tuto variantu vyzkoušet a byli jsme připravení, že to můžeme v průběhu zápasu prohodit. Po těch úvodních dvaceti minutách a inkasovaném gólu jsme uvažovali o tom, že to shodíme na tři stopery. Jsem jen rád, že takového hráče v mužstvu máme, protože je pro nás důležité, že zvládne hrát na dvou pozicích.

Dá se tedy říct, že v dalším zápase třeba nastoupíme v jiném rozestavení a bude se třeba hrát na tři stopery a není dané, že se bude hrát vždy na čtyři obránce?

Jasně, i to je možné. Já jsem hlavně rád, že nikdo dopředu nevěděl, v jakém rozestavení nebo sestavě nastoupíme. Byli jsme tak pro všechny nečitelní a nikdo se nemohl připravit. Uvidíme, jak budeme hrát v dalším zápase, protože určitě dostanou příležitost i jiní hráči a budeme se snažit, aby hráli na místech, které jim budou sedět.

Je důležité být pro soupeře nečitelný?

Určitě je to hodně nepříjemné a známe to z vlastní zkušenosti, protože obecně máte na tréninky a přípravu před zápasy málo času. Takže nenacvičíte skoro nic. Když pak máte soupeře, který v každém zápase hraje v jiné sestavě a jiném rozestavení, tak je to určitě nepříjemné. Pro mě by to určitě nepříjemné bylo, takže chci, abychom i my byli nečitelní pro soupeře.

Jak důležité je tohle vítězství pro hráče, aby věřili tomu, co po nich chcete?

Důležité je vítězství pro nás pro všechny. Teď nás čeká ještě domácí zápas, ve kterém to chceme potvrdit a udržet se na vítězné vlně. Určitě budeme muset mnohem víc tvořit hru, ale jsou nebezpeční v protiútocích, takže nás nečeká jednoduchý zápas. Pro sebedůvěru a sebevědomí je to samozřejmě důležité nejen pro hráče, ale pro nás pro všechny. Jsme s kluky pohromadě pár dní, ale jsme naprosto spokojený, jak všichni pracují a jaký mají přístup.

Co říkáte na rozhodující trefu Antonína Baráka z přímého kopu? Tušil jste, že se k tomu postaví právě on nebo bude střílet Adam Hložek?

Já jsem věděl, že si to vezme Tonda. Jen jsem si přál, aby trefil branku. Tohle je jeden z důvodů, proč je tady. On se umí soustředit na ty nejdůležitější okamžiky v zápase a opět to prokázal.

Po vítězné trefě jste dal průchod emocím. Je i tohle jedna z věcí, kvůli které jste tady a vracel jste se?

Samozřejmě, je to určitě jedna z věcí. Člověk prožívá něco, co je pro každého sen. Pro mě je to také sen, nádherné, takže si to užívám. A nejen já. A věřím, že si to budou užívat i hráči a celý realizační tým.

Norsko A - Česko A (22. 3. 2024)

Norsko A - Česko A (22. 3. 2024)