Výkonný výbor FAČR jmenoval Ivana Haška trenérem reprezentace ve čtvrtek 4. ledna. Nový kouč se okamžitě pustil do práce.

Ještě ve čtvrtek absolvoval úvodní tiskovou konferenci, na které se v nové roli představil novinářům a fanouškům. V pátek se pak sešel s užším realizačním týmem a se svými kolegy si rozdělil úkoly.

V neděli 7. a v pondělí 8. ledna byli Ivan Hašek, asistent Jaroslav Köstl, vedoucí týmu Michal Černý, technický ředitel FAČR Erich Brabec a bezpečnostní manažer FAČR Jakub Schoř na inspekční cestě v Německu. Prověřili hotel a tréninkový stadion, které bude reprezentace využívat v průběhu UEFA EURO 2024 a které vybrala asociace hned po losování základních skupin v Hamburku na začátku prosince.

Více k tématu

„Zástupci asociace odvedli v prosinci výbornou práci, protože Norderstedt na předměstí Hamburku je kvalitní volba. Je skvělé, že platí několik základních věcí. Hráči se na hotelu musí cítit dobře, což toto místo splňuje. Budeme bydlet v klidném prostředí, ale zase ne úplně mimo civilizaci. Pokoje jsou útulné a hotel je vybavený prostory pro regeneraci. Hotelový personál má navíc s fotbalovými týmy zkušenosti a je připravený nám ve všem vyjít vstříc. Tréninkové hřiště je patnáct minut cesty autobusem. Na kvalitu trávníku bude na jaře dohlížet i UEFA. V neposlední řadě budeme mít obrovskou výhodu, že před druhým a třetím zápasem nebudeme muset využít tak zvaný transfer hotel, takže se vyhneme cestování a stěhování spousty materiálu, což nám může ušetřit síly,“ popsal Ivan Hašek dojmy z inspekční cesty poblíž Hamburku.

Intenzivně spolupracuje s předsedou FAČR, technickým ředitelem i dalšími zástupci asociace, protože přípravy na EURO se s novým rokem rozjely naplno a FAČR má úspěch na evropském šampionátu nastavený jako absolutní prioritu.

Nový trenér reprezentace se také už stihl potkat s kapitánem národního týmu Tomášem Součkem. V následujících týdnech se Ivan Hašek a jeho kolegové osobně potkají nebo alespoň telefonicky spojí s dalšími reprezentanty.

„Osobně jsme se neznali, ale i zvenku jsem Tomáše vnímal jako velkou osobnost, která všechno podřizuje týmovému úspěchu, což se při naší schůzce jasně potvrdilo. Popsali jsme mu naši vizi i změny, které v reprezentaci plánujeme. Na druhou stranu jsme si samozřejmě rádi poslechli i Tomášovy postřehy,“ podotkl Ivan Hašek.

Ten už rovněž navštívil i hotel NH Collection Prague, který reprezentace využívá v Praze a kde má národní tým výborné podmínky na přípravu.

Obrysy také dostává další inspekční cesta. Ivan Hašek a Jaroslav Köstl vyrazí na konci ledna na soustředění Sparty, Slavie a Plzně, které z FORTUNA:LIGY dodávají reprezentaci nejvíc hráčů. Všechny tři týmy se budou na jarní část sezony připravovat na Pyrenejském poloostrově.

„Budeme kontaktovat Spartu, Slavii a Plzeň, které bychom rádi navštívili na jejich soustředěních. A v neposlední řadě se také na vlastní oči podíváme na jejich přípravné zápasy,“ dodal Ivan Hašek.

Ten si premiéru v nové roli odbude 22. března v přípravném zápase v Norsku. Doma reprezentaci poprvé povede o čtyři dny později, kdy národní tým bude rovněž v přípravném utkání hostit Arménii.