„Výsledek je těžké omlouvat, zvlášť po prvním zápase v Portugalsku. Hra se oproti prvnímu zápasu zlepšila, začátek zápasu jsme měli lepší a měli jsme i nějaké šance. Ale Norové nás potrestali a předčili v efektivitě. I druhý poločas byl podle mě z naší strany dobrý a byli jsme aktivnější. Norové neměli více šancí, ale byli efektivní,“ uvedl kapitán Jan Žambůrek po zápase.

Český tým inkasoval minulý týden v Portugalsku pět branek, tentokrát o jeden gól méně od Norska. V obou utkáních se český výběr prosadil pouze jednou, když se proti Portugalsku trefil Petr Pudhorocký.

„Oba zápasy jsou takovou kaňkou na tomhle povedeném roce,“ pokračoval Žambůrek, který společně s týmem vybojoval na podzim tohoto roku postup z baráže na evropský šampionát, který se bude hrát příští rok v Rumunsku a Gruzii. Češi se ve skupině C utkají s Anglií, Německem a Izraelem. 

„Je tu hodně nových kluků, hráli jsme i v novém rozestavení, ale ano, je to taková kaňka na celém kalendářním roce,“ uvedl Žambůrek.

„Nedokážu říct, jak to bude vypadat v příštím roce. Samozřejmě chceme být všichni pohromadě, ale březen je ještě daleko, abychom mohli nyní říct, jak bude tým vypadat,“ dodal Jan Žambůrek. 

Norsko U21 - Česko U21 (22. 11. 2022)

Norsko U21 - Česko U21 (22. 11. 2022)