První ročník turnaje se odehrál již v roce 1994 a letos je tak na programu již 28. ročník. V průběhu let se název turnaje několikrát upravoval, vždy v něm ale zůstalo zakomponované jméno úspěšného československého trenéra Václava Ježka.

„Jméno Václav Ježek je snad pro každého fanouška symbolem úspěchů československé a české fotbalové historie. Určitě si ten turnaj tedy nese správný název. I proto díky té dlouholeté tradici je název turnaje Ježek Cup přitažlivý pro celou Evropu," uvědomuje si Miroslav Beránek.

Ne náhodou se tak pravidelně stává, že z mladých sedmnáctiletých fotbalistů, kteří se na turnaji představují, za pár let vyrostou velké fotbalové osobnosti.

„Za tu dlouhou historii se na turnaji objevila celá řada fotbalistů, kteří se pak v budoucnosti stali hvězdami fotbalu. Tento turnaj si zahráli hráči, kteří pak v dalších letech hráli a hrají prim ve špičkových fotbalových klubech a reprezentacích. A něco podobného očekávám i v letošním ročníku," přikyvuje Beránek.

Loňský, pandemií covidu ovlivněný, turnaj hostil jih Čech, letos se Ježek Cup přesunul na východ a hrát se bude v pěti městech ve Zlínském kraji.

„Letos se turnaj odehraje na Moravě v okolí Zlína a Kroměříže, a to je určitě moc dobře. I takovéto velké akce chceme pořádat v regionech. Chceme, aby se reprezentační výběry ukazovaly ve všech koutech republiky a abychom se celému Česku jako národní týmy ještě více otevřeli," dodává šéftrenér mládežnických reprezentací.

Miroslav Beránek očekává od svěřenců trenéra Davida Holoubka dobré výkony potvrzené dobrými výsledky.

„Věřím tomu, že český tým ukáže v konfrontaci s ostatními soupeři svou sílu a že dosáhne co nejlepších výsledků. Zároveň to bude pro hráče reprezentace U18 první akce na začátku toho dvouletého cyklu, který by měl vyvrcholit úspěšným bojem o postup na mistrovství Evropy hráčů do devatenácti let," říká na závěr Miroslav Beránek.