Vítězným gólem zařídil vítězství českého výběru 2:1 a navázal na svůj zářijový gól proti stejnému soupeři v Uherském Hradišti.

A znovu se trefil pravačkou na zadní tyč slovenské brány. „Docela podobný gól,“ usmíval se Kabongo, který na klubové úrovni hájí barvy Podbrezové, týmu slovenské nejvyšší soutěže.

„Ale zápas jsem nijak prestižně nebral, nebylo to tak ani v září. Není to tak, že bych měl větší motivaci, když na Slovensku hraju. Jsem pořád nastavený stejně: chci hrát, dostávat se do šancí a dát gól v každém zápase, do kterého jdu,“ líčil český forvard.

Po pondělním zápase v Hradci Králové, do nějž naskočil od druhého poločasu, byl samý úsměv. Češi, kteří v kvalifikaci zatím ve třech zápasech uhráli jenom dva body, výhru proti Slovensku nutně potřebovali.

„Chtěli jsme prostě zakončit letošní rok vítězstvím, z tohoto pohledu to pro nás bylo důležité,“ řekl Kabongo. „I když to byl přípravný zápas, vítězství nás moc těší. A mě o to víc, že se mi podařilo pomoci gólem. Ale zase nemůžu být stoprocentně spokojený, měl jsem i další šance a mohl přidat další branky,“ řekl „Kabo“.

V Malšovické aréně udeřil přesně po hodině hry. Do běhu dostal fantastický lob Patrika Vydry a samostatný únik zakončil bezchybně. „S Vydrysem se známe strašně dlouho, hrávali jsme spolu ve Spartě. Věděl jsem, že mě vidí v náběhu a dá mi to přesně tam, kde budu,“ poděkoval Kabongo svému parťákovi za skvělou nahrávku za obranu.

Nadšený byl také z prostředí v Hradci Králové, kde „Lvíčatům“ fandilo 4500 tisíce fanoušků. „Chci všem strašně poděkovat. Atmosféra, stadion – všechno tady bylo super. Když jsem sem přijel, neskutečně se mi tady líbilo. V Hradci Králové mají fakt hustý stadion,“ chválil Kabongo.

Česko 21 - Slovensko 21 (Hradec Králové, 20. 11. 2023)

Česko 21 - Slovensko 21 (Hradec Králové, 20. 11. 2023)