„Z mého pohledu jsme měli vyhrát a soupeř byl určitě porazitelný. Bohužel jsme neproměnili své šance v prvním poločase. Pokud bychom je dali, tak by to nebylo vůbec dramatické a neprohráli bychom,“ hodnotil po utkání dvacetiletý útočník Podbrezové.

Kabongo se trefil při svém debutu za jednadvacítku minulý týden v přípravě proti Slovensku. Na Islandu nastoupil na posledních dvacet minut a na druhý gól v jednadvacítce potřeboval necelých deset minut.

„Gól mě sice osobně těší, ale přijel jsem sem s týmem a chtěli jsme vyhrát, což se nepovedlo, takže jsem naštvaný a zklamaný. Momentálně prožívám ty nejhorší možné pocity po prohraném zápase,“ uvedl Kabongo, jenž využil perfektní přihrávku Michala Černáka.

„Zkušenost z prvního srazu s jednadvacítkou je samozřejmě pozitivní, ale sraz jako takový nejde hodnotit pozitivně, protože jsme první zápas kvalifikace prohráli. Z toho jsem opravdu zklamaný,“ pokračoval Kabongo.

V říjnu se svěřenci trenéra Jana Suchopárka utkají v domácím prostředí s Walesem a Dánskem, tedy aktuálními lídry tabulky kvalifikační skupiny I. Oba tito soupeři mají na svém kontě jednu výhru a jednu remízu.

„Říkám to vždycky, do každého zápasu jdu s tím, že ho chci vyhrát. To znamená, že z říjnového srazu chci šest bodů,“ dodal Kabongo.

Kvalifikace ME hráčů do 21 let 2025: Island 21 - Česko 21 2:1 (12. 9. 2023)

Kvalifikace ME hráčů do 21 let 2025: Island 21 - Česko 21 2:1 (12. 9. 2023)