Češky zvládly své utkání ve Slovinsku na jedničku a vezou si domů tři body. V prvním poločase se prosadila dvakrát Petra Divišová, po přestávce přidaly další dvě branky Kožárová s Voňkovou.

Divišová nejdříve v 9. minutě prostřelila domácí brankářku, následně ji překvapila střelu z úhlu. Na 3:0 ve druhém poločase  zvyšovala po rohovém kopu Svitkové hlavou Kožárová, na konečných 4:0 upravila kapitánka Voňková, která do sítě usměrnila pokus střílející Svitkové.

Svěřenkyně trenéra Karla Rady v Domžale domácí celek jasně přehrály. Slovinkám nedovolily ani jednou vystřelit na branku a samy měly 20 střeleckých pokusů. Kromě čtyř gólů trefily také brankovou konstrukci.

Češky tak jsou aktuálně na prvním místě kvalifikační tabulky a v dalším utkání se představí hned v úterý od 18 hodin ve Znojmě, kam dorazí silný Island, který dnes porazil překvapivě Německo 3:2. Pro úřadující olympijské vítězky z Německa, dvojnásobné mistryně světa a osminásobné evropské šampionky to byla první porážka v kvalifikaci MS po 19 letech a sérii 26 vítězství.

Na úterní zápas Češek s Islandem je vstupné 50,- Kč, duel bude také možné sledovat živě na webu www.ctsport.cz a následně ze záznamu na programu ČT sport.

„Dnešní zápas můžeme, co se týká kvality naší hry, rozdělit opravdu na dva různé poločasy. V tom prvním jsme nehráli dobře, ale byli jsme produktivní, kdy se zásluhou dvou branek Petry Divišové náš tým ujal vedení. Po přestávce se naše hra zlepšila a měli jsme duel pod kontrolou. Přidali jsme další dvě branky zásluhou útočnic Kožárové a Voňkové. Jsem rád, že jsme získali tři body a nyní se můžeme soustředit na úterní zápas podzimu se silným Islandem,“ hodnotil výhru ze Slovinska trenér Karel Rada.