Svěřenci trenéra Jana Suchopárka se na „místo činu“ vrátili po čtyřech měsících: v listopadu minulého roku na nově otevřeném stadionu v přípravě porazili v přípravě Slovensko 2:1.

„Lvíčata“ tak za sebou mají sedmý den společné přípravy na východě Čech, během které ve čtvrtek v Pardubicích v přípravném utkání porazili Severní Irsko 3:0. A další tři dny mladí reprezentanti ladili tréninky tak, aby byli optimálně nachystáni na bitvu s Islandem, v níž budou usilovat o první vítězství v kvalifikační skupině.

To by je udrželo v postupové hře a zlepšilo jejich postavení v tabulce, kde mají po třech odehraných zápasech na svém kontě jen dvě remízy proti Walesu a Dánsku.

Island má po třech zápasech šest bodů: v září na úvod kvalifikace porazil brankou v nastavení právě Česko 2:1 a pak zvítězil v Litvě 1:0. Stejným poměrem pak prohrál ve Walesu.

„Musíme se připravit na to, že Island je na vyšší úrovni než Severní Irsko. Zkusili jsme si v utkání nějaké věci, z nichž můžeme těžit v úterý. A pracujeme na tom i v tréninku. Vyvarovat se musíme hlavně zbytečných ztrát kolem pokutového území, které jsme měli i v zápase se Severním Irskem,“ řekl kouč Suchopárek.

„Zápas s Islandem je to klíčové, co nás v tomto březnovém srazu čeká. Směřujeme k tomu veškerou přípravu a naši koncentraci. Víme, co je ve hře a o jak důležitý výsledek hrajeme,“ přidal kapitán Václav Sejk, který proti Severnímu Irsku dvěma trefami přispěl k přesvědčivému triumfu.

Jednadvacítka v pondělí odpoledne v Hradci Králové v areálu Slavie Hradec Králové absolvuje poslední předzápasový trénink. Tým Islandu jej absolvuje v místě utkání, Malšovické aréně. Oba výběry čeká čtvrtý vzájemný duel za poslední rok a půl. Na podzim 2022 se Češi radovali v barážovém dvojutkání o postup na Euro 2023 po výhře 2:1 a bezbrankové remíze. Loni v září v dalším vyrovnaném utkání uspěl Island.

Úterní zápas začne v 17:30.

Česko 21 - trénink (24. 3. 2024)

Česko 21 - trénink (24. 3. 2024)