Čeští mladíci nejprve v pondělí večer v Larnace porazili domácí Kypr jasně 5:0. Ve čtvrtečním druhém utkání pak zdolali Ukrajinu 3:1. Již po závěrečném hvizdu zápasu s Ukrajinou bylo čtvrtfinále velmi blízko. Nakonec o necelé tři hodiny později postup do čtvrtfinále potvrdila večerní výhra Srbska nad Kyprem, když Srbové dokázali otočit nepříznivé skóre a také přidali ve skupině A druhou výhru. V pondělí totiž porazili Ukrajinu 1:0.

„Vítězství pro nás znamená postup do čtvrtfinále a moc se na něj těšíme a samozřejmě se na něj dobře připravíme. Ale ještě nás čeká jedno utkání ve skupině, které chceme vyhrát,“ uvedl po zápase s Ukrajinou trenér Jiří Žilák.

Český tým vede tabulku skupiny A díky lepšímu skóre. V neděli večer, opět v Larnace, se Češi utkají se Srbskem o první místo ve skupině.

Pokud český tým skončí na prvním místě, bude hrát ve čtvrtfinále s druhým týmem skupiny B, což je aktuálně Dánsko. V případě prohry se Srbskem by český tým skončil na druhém místě a hrál by čtvrtfinále s vítězem skupiny B, kterou po dvou odehraných zápasech vede Rakousko. Šanci na postup má stále ale ještě i třetí Chorvatsko.

V případě první možnosti by čeští fotbalisté hráli ve středu 29. května od 16:30 v Larnace na Ammochostos Epistrofi Stadium. Druhá varianta by znamenal čtvrtfinále ve stejný den s výkopem v 19:00 v AEK Areně v Larnace. Program celého šampionátu najdete ZDE.

Nedělní zápas se na stadionu Ammochostos Epistrofi Stadium hraje od 19:30 středoevropského času. Přímým přenosem jej vysílá ČT sport plus. Pokud čeští fotbalisté uhájí první místo ve skupině budou na tomto stadionu hrát i čtvrtfinále. 

Česko 17 - trénink (25. 5. 2024)

Česko 17 - trénink (25. 5. 2024)