Revoluční změna odkazuje na ambice, odvahu a dravost, ale obsahuje také výrazné české odkazy. Hlavní variantou zůstane tradiční červená sada dresů, která bude představena na jaře.

Národní tým nastoupí v zelených dresech už v posledním zápase kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2020 v Bulharsku.

„Myšlenka vzniku nové venkovní sady dresů vznikla přibližně před dvěma lety a už tehdy jsme počítali s tím, že reakce fanoušků budou hodně bouřlivé. Už jen proto, že zelená není českou tradiční barvou. A vlastně je to tak trochu i naším cílem. Chceme vyvolat emoce a změny se nebojíme. Nové dresy působí odvážně, ambiciózně, svěže a dravě – což jsou přesně atributy, které pasují na současný český tým, procházející v posledních letech generační obměnou. Proto věřím, že toto zdánlivě nečekané spojení bude fungovat,“ uvedl předseda Fotbalové asociace České republiky Martin Malík.

Utkání proti Bulharsku se hraje v neděli 17. listopadu. Třicet let od sametové revoluce tedy národní tým oslaví v revolučních dresech. I když se nedrží tradičních českých barev, obsahují hned několik výrazných českých odkazů.

Vzor na dresu je moderním zobrazením struktury lipového listu, stejně jako je barva inspirována odstínem mladých lipových listů.

 

„U domácích dresů se držíme tradice, ale u variant pro zápasy mimo domácí půdu jsme se vydali novým směrem, více experimentujeme. Stejně jako například Italové s novými zelenými dresy a Švýcaři s růžovými. Hlavním cílem PUMA však stále zůstává zachování odkazu k dané zemi. U českých dresů je tímto odkazem lipový list. Je příznačné, že právě dresy inspirované lípou, která nám připomíná národní svobodu, budou poprvé hráči oblékat právě v den výročí 30 let od sametové revoluce,“ řekl Jan Sochor, generální ředitel PUMA pro východní Evropu.

V nových dresech bude česká reprezentace hrát na hřištích soupeřů, pokud okolnosti nedovolí nastoupit v červené sadě. Ta nadále zůstane hlavní variantou a její novou podobu, která naopak tradiční barvy ctít bude, představí národní tým a PUMA na jaře.

Slavnostní představení nových venkovních dresů reprezentace, Praha

„Přiznávám, že když jsem dresy viděl poprvé, tak mě barva docela překvapila. Ale důležitá je jejich kvalita a také to, aby se v nich dobře cítili hráči. A když v nich budeme vyhrávat, tak se budou líbit jak hráčům, tak fanouškům,“ řekl trenér českého týmu Jaroslav Šilhavý.

Národní tým bude v zelených dresech nastupovat na mistrovství Evropy 2020, pokud na něj postoupí. Stejně tak následně v Lize národů na podzim 2020 i v kvalifikaci mistrovství světa, tedy během celého roku 2021.

První volbou pro zelenou sadu jsou trenýrky a stulpny ve stejné barvě. Pokud by kvůli soupeři taková varianta použít nešla, budou trenýrky a stulpny černé.

Nové venkovní dresy bude možné zakoupit ve vybraných fotbalových prodejnách české reprezentace, v prodejně Puma concept store v Palladiu a na puma.com.

Vše podstatné z pondělní tiskové konference k představení nových venkovních dresů najdete ZDE.

 

Reprezentanti se vrátili ke kořenům

Česká reprezentace v minulých měsících vyrazila do Chotěšova, Ostrožské Nové Vsi, Poděbrad a dalších obcí po celé republice… Pravda, ne kvůli zápasům nebo tréninkům, ale kvůli focení nového kalendáře pro rok 2020. Hráči pózovali na místech, kde s fotbalem jako malí začínali.

Motivy kalendáře, jehož autorem je renomovaný fotograf Ondřej Pýcha, jsou dva – návrat ke kořenům a představení nové netradiční druhé sady dresů národního týmu od Pumy.

„Chcete fotit na tomhle hřišti, jo? Tak to bude v záběru i škola, kam jsem chodil,“ ukazoval kapitán Bořek Dočkal na neutěšenou budovu v pozadí.

„Pravda, se mnou jsou spojené spíš Vítkovice, ale úplné začátky jsem zažil ve Frýdku-Místku na stadionu Stovky,“ vysvětloval brankář Tomáš Vaclík při domlouvání místa focení.

„Táta tady je absolutní legenda,“ prohodil záložník Ladislav Krejčí, když se rozhlížel po areálu Slavoje Podolí.

Kalendář FAČR pro rok 2020 vznikl v unikátních kulisách. Focení se zúčastnili čeští reprezentanti z áčka, jednadvacítky a ženského týmu: Bořek Dočkal (Poděbrady), Vladimír Darida (Plzeň), Patrik Schick (Vestec), Jakub Jankto (Praha), Tomáš Vaclík (Frýdek-Místek), Ladislav Krejčí (Praha), Michal Sadílek (Ostrožská Nová Ves), Jan Matoušek (Tochovice), Barbora Votíková (Plasy), Lucie Voňková (Dubí), Kateřina Svitková (Plzeň) a trenér Jaroslav Šilhavý (Chotěšov).

Nové venkovní dresy reprezentace – inspirované českými odkazy pro nastupující generaci

Nové venkovní dresy reprezentace – inspirované českými odkazy pro nastupující generaci