Česká reprezentace se na evropském šampionátu utká s Portugalskem (18. června 2024 od 21:00 v Lipsku), vítězem březnového play-off C (22. června 2024 od 15:00 v Hamburku) a Tureckem (26. června 2024 od 21:00 v Hamburku). Rozhodl o tom slavnostní los, který proběhl v sobotu 2. prosince v Hamburku.

Hned po rozlosování základních skupin se mohli čeští fanoušci se zájmem o vstupenky registrovat na stránkách fotbal.cz. Tato fáze ve středu 6. prosince ve 22:00 skončila.

Ti, kdo uspěli, dostali zároveň unikátní kód UEFA, který platí na konkrétní zápas a umožňoval zakoupit až čtyři vstupenky na dané utkání.

Samotný prodej už probíhal pouze na webu UEFA, nikoliv přes FAČR. Po registraci v rámci Ticket Portalu UEFA a po zadání unikátního kódu UEFA mohli fanoušci zakoupit vstupenky na konkrétní utkání. Kód je nutné uplatnit do pátku 15. prosince do 17:00, kdy prodej končí.

Vstupenky se prodávají ve čtyřech cenových kategoriích za 30, 60, 150 a 200 eur. Pro fanoušky je k dispozici nejvíc vstupenek v nejlevnější úrovni, kterou UEFA nazývá Fans First – tyto vstupenky budou na většině stadionů znamenat místa za brankami.

Žadatelé, kteří v loterii neuspěli se mohli zapojit ještě do druhého kola, a to přímo v rámci Ticket Portalu UEFA. Po registraci na této platformě a deklarování zájmu o konkrétní zápasy bude tato druhá loterie probíhat v lednu (a bude ji provádět přímo UEFA).

Soutěžit se bude o vstupenky, které se nevykoupí v rámci hlavního prodeje po registraci přes fotbal.cz. Zapojit se do této části prodeje vstupenek bylo možné do 12. prosince do 14:00.

Prosincová vlna prodeje je určená pro fanoušky týmů, které se na UEFA EURO 2024 kvalifikovaly. Tedy včetně české reprezentace.

Důležité otázky a odpovědi

UEFA na svých internetových stránkách umístila FAQ, tedy oddíl s nejdůležitějšími otázkami a odpověďmi ohledně prodeje vstupenek.

UEFA zároveň připomíná všem fanouškům, aby vstupenky nakupovali pouze prostřednictvím oficiální platformy UEFA, a eliminovali tak riziko získání neplatných nebo podvodných lístků.

Platforma pro další přeprodej vstupenek bude k dispozici na jaře 2024. Fanouškům umožní bezpečný nákup a prodej vstupenek od jiných fanoušků prostřednictvím oficiálního prodejního kanálu UEFA.

UEFA EURO 2024 se bude konat od 14. června do 14. července v deseti německých městech: Berlíně, Kolíně nad Rýnem, Mnichově, Frankfurtu, Hamburku, Dortmundu, Lipsku, Gelsenkirchenu, Stuttgartu a Düsseldorfu.


Všichni úspěšní žadatelé z první vlny, respektive loterie organizované FAČR, byli do pátku 8. prosince večer informováni e-mailem.

Stejným způsobem byla informována i část neúspěšných žadatelů.

U zbytku neúspěšných žadatelů musela asociace tento proces v neděli ukončit. Důvodem byl vysoký počet e-mailových adres – FAČR by v případě dalšího odeslání riskovala kompletní zablokování ze strany velkých e-mailových poskytovatelů. Pokud jakýkoliv žadatel nedostal vyrozumění, znamená to, že nebyl vylosován, a mohl se zapojit do loterie UEFA.

Více informací najdete na www.euro2024.com, www.fotbal.cz nebo na e-mailové adrese vstupenkyME@fotbal.cz.

Návod k nákupu vstupenek na EURO si můžete stáhnout ZDE