Vítězstvím 4:1 skončilo poslední vzájemné utkání Nizozemska s Českem v lednu roku 2020. A stejným výsledkem skončilo utkání i tentokrát. Domácí se dostali v prvním poločase do třígólového vedení, když se dvakrát trefil Jivayno Zinhagel a jednou Jeshurun Simeon.

Čeští mladící dokázali snížit v 59. minutě, kdy se po standardní situaci rozehrané Jakubem Cahlíkem prosadil hlavou Vítězslav Baďura. Poslední slovo v utkání ale měli opět domácí, když v nastaveném čase přidali čtvrtou branku.

"Byla to pro nás lekce z hry tělem, důrazu v osobních soubojích i dovednostech ve finálním provedení. V zápase jsme trefili břevno i tyč a další čtyři velké šance zahodili menší rychlostí a (ne)dovednostním řešením. Jsou tady jedni z nejrychlejších hráčů našich soutěžích, ale to. co by u nás chodili sami na branku, tady soupeř zvládl eliminovat," uvedl po utkání trenér Karel Havlíček.

Druhý vzájemný zápas v rámci tohoto týdne se odehraje na stejném místě ve čtvrtek 7. března od 13 hodin.

Přípravné utkání reprezentace do 15 let (Sportpark Bovenmolen, Oldebroek)

Nizozemsko - Česko 4:1 (3:0)

Branky: 16. a 38. Zinhagel, 36. Simeon, 83. van der Lijcke - 59. Baďura. Rozhodčí: Wolters - Driessen, van Aken.

Česko: Wollner - Kuneš (54. Šafařík), Sivok, Baďura, Wenke (41. Cibulka) - Pšenica (67. Leibl), Veselý (41. Wáwra), Cahlík (67. Kotek) - Dočekal (41. Kulas), Cháb (54. Vukovič), Srb (77. Barčot).