Oba týmy se utkaly před necelými dvěma měsíci na turnaji ve Francii. Tehdy svěřenci trenéra Pavla Drska vyhráli 2:0 po gólech Kováře a Křivánka. A vítězně skončila i druhá vzájemná konfrontace v tomto kalendářním roce, když tentokrát český tým vyhrál 4:1. Střelecky se prosadili Tománek, Kubů, Novák a Zajac.

"Začátek zápasu jsme začali v tempu a vytvořili jsme si dvě slušné příležitosti, které jsme nevyužili. Poté se Wales dostal do hry a my jsme museli poupravit napadání. Po pěkné akci jsme vstřelili první gól, na což jsme před poločasem navázali druhou vstřelenou brankou. V začátku druhé půle jsme nenavázali hráče ve vápně a inkasovali jsme branku. Po prvním prostřídání ve druhém poločase jsme šli do dvoubrankového vedení, na které jsme později navázali čtvrtým gólem. V závěru utkání jsme mohli přidat další branky, ale nebyli jsme tak přesní ve finální fázi," uvedl po utkání trenér Pavel Drsek.

Češi v úvodním zápase tohoto turnaje remizovali 3:3 s Tureckem, kterému následně podlehli na penalty. Český tým uzavře přípravný turnaj zápasem v sobotu 25. května proti domácímu Polsku.

UEFA Development Tournament hráčů do 16 let 2024

Česko - Wales 4:1 (2:0)

Branky Česka: 22. Tománek, 42. Kubů, 60. Novák, 79. Zajac. Rozhodčí: Urban - Sawicki, Piotrowski.

Česko: Horák - Kaulfus (72. Kovář), Bečka, Pech, Kubů (59. Capka) - Střeska (72. Vaněk), Frolík (72. Zajac) - Topič (59. Novák), Tománek (59. Sochůrek), Křivánek (72. Jurásek) - Klíma (46. Potměšil).

Wales: Sillitoe - Neil, Dearden, Russon, Feeney, Tankiewicz, Street, Heywood, Wesseldine, Grainger, Bradbury.