Zatímco čeští fotbalisté vyhráli oba předchozí zápasy v rámci tohoto přípravného turnaje, když porazili Norsko i Polsko, mladí Švédové na úvod prohráli s Polskem vysoko 0:4, ale následně porazili Norsko 1:0.

Čeští mladíci byli v úvodu zápasu se Švédskem aktivní a vysoko napadali rozehrávku soupeře. To vedlo i k prvnímu ohrožení branky, když ofenzivní hráči vybojovali míč uvnitř pokutového území, ale následnou střelu Moudrého chytil brankář soupeře.

Česko 17, 10. 2. 2024, 13:00

Česko 17 - Švédsko 17

0:1 Detail zápasu

První střelu Švédska měl na svědomí vytáhlý útočník Jonah Kusi-Asare, který na začátku února přestoupil z AIK do Bayernu Mnichov. Brankář Obdržálek byl ale pozorný.

Blízko úvodního gólu byl český tým po půl hodině hry, kdy míč několikrát prolétl těsně kolem branky po sérii centrů a přihrávek ze stran, ale švédští fotbalisté se nakonec ubránili odkopem.

V osmatřicáté minutě si krásně zpracoval Simon Pavlo dlouhý míč za obranu, ale jeho následnou střelu zpoza obránce brankář opět chytil. Následně měl po rychlém brejku šanci Kusi-Asare, ale čeští fotbalisté jeho střelu z hranice penalty zablokovali.

Dro druhého poločasu vstoupili lépe švédští fotbalisté, kteří se hned z první akce dokázali střelecky prosadit, když si ve vápně zpracoval míč nikým nehlídaný Pawlowski a prudkou střelou poslal míč do sítě.

Ve třiašedesáté minutě si vybojoval míč na levé straně Ondřej Penxa, který si následně narazil s Kolaříkem, ale jeho střela nakonec těsně minula branku.

Na konci 74. minuty se zaskvěl skvělými zákroky střídající brankář Matyáš Šilhavý, který zlikvidoval dvě nebezpečné střely zblízka. Následně vystihl rozehrávku soupeře Čížek, ale střelou zpoza vápna branku netrefil. 

Krátce před koncem se po rychle rozehraném rohovém kopu dostal k hlavičce stoper Krpálek, ale ve slibné šanci nezamířil přesně. V úplném závěru se už čeští fotbalisté do šance nedostali a na závěr přípravného turnaje ve Španělsku tak prohráli se Švédskem 0:1.

"V prvním poločase jsme byli lepším týmem. Vytvořili jsme si šance, ale nebyli jsme produktivní. V úvodu 2. poločasu jsme inkasovali. I přes snahu mužstva jsme se již proti dobře bránícímu Švédsku nedokázali prosadit. O výsledku rozhodla naše nízká efektivita. Máme za sebou tři kvalitní utkání a turnaj posloužil jako výborná příprava na březnovou kvalifikací," uvedl trenér Jiří Žilák.


Přípravný turnaj hráčů do 17 let LaNucía, Španělsko

Česko 17 - Švédsko 17 0:1 (0:0)

Branka: 47. Pawlowski. ŽK: Panoš - Busuladzic, Jönsson, Kusi-Asare. Rozhodčí: Amland – Rosseland, Jaeger (vš. Norsko).

Česko: Obdržálek (46. Šilhavý) - Řeháček (46. Švrček), Siegl, Míček (60. Krpálek), Beran (80. Hubička) - Slončík - Švancara (58. Kolařík), Panoš (46. Čížek), Moudrý (80. Hellebrand), Pavlo (46. Penxa) - Nedvěd (46. Nechvátal).

Švédsko: Ramming - Sundgren, Hilvenius, Kurtulus, Vogele - Busuladzic, Nordvall - Jönsson, Pawlowski, Bozicevic - Kusi-Asare.

Program přípravného turnaje LaNucía 2024
Úterý 6. února 2024 Čtvrtek 8. února 2024 Sobota 10. února 2024
Norsko - Česko 1:3 Polsko - Česko 3:4 Česko - Švédsko 0:1
Švédsko - Polsko 0:4 Norsko - Švédsko 0:1 Polsko - Norsko (16:00)