Domácí se ujali vedení v pětatřicáté minutě z penalty. Českému týmu se podařilo vyrovnat krátce po změně stran, ale domácí výběr poté skóroval ještě dvakrát a zvítězil 3:1.

„S Belgií jsme prohráli po dvou odlišných poločasech. Soupeř měl obrovskou individuální kvalitu, první dějství tak z naší strany bylo hodně opatrné a bohužel nervózní. Bránili jsme se statečně, ale i tak jsme inkasovali z penalty. Ve druhé půli jsme z kluků cítili mnohem větší sebevědomí a chuť to soupeři vrátit. Srovnali jsme po skvělém centru a hnali jsme se za vedením. Své příležitosti jsme však neproměnili a nadstandardní soupeř nás opět potrestal svou individuální kvalitou.

Obě utkání, která jsme odehráli v Belgii, pro nás mají velkou hodnotu. Získali jsme z nich spoustu poznatků o týmu a hráči si vyzkoušeli jak obléhání, tak hru z bloku, či napadání, a dokonce i hru na riziko. Byl to pro nás výborný test směrem k říjnové kvalifikaci,“ uvedl trenér David Holoubek po zápase.

Pro národní tým do 19 let to byla poslední příprava před říjnovou základní fázi kvalifikace o postup na evropský šampionát. Tuto základní fázi odehraje český výběr v domácím prostředí a soupeřem mu budou týmy San Marina, Finska a Rumunska.

Přípravné utkání

Belgie 19 – Česko 19 3:1 (1:0)

Branka Česka: 48. Málek.

Česko: Čechal - Toman, Hunal (65. Paluska), Hamza, Zachoval - Málek (65. A. Pudil), Horák (65. Gaszczyk) Planka, Míšek (65. Vitarigov), Uriča (66. Hašek) - Proniuk (65. Burian).