Za krásného ale mrazivého počasí se oba týmy snažily hrát od úvodních minut hodně aktivně. První šanci zápasu měl v 10. minutě Potměšil, který se dostával k hlavičce po centru Křivánka. V dobré pozici ale nezakončil dobře. Na druhé straně hřiště mohl skórovat Šaravanja, také jeho zakončení ale chyběla razance.

Ani jedno z mužstev nemělo výraznou převahu. Do dalšího zakončení se dostal kapitán českého týmu Vojtěch Polák, ani on si ale v 18. minutě na brankáře Banjiće nepřišel. Dost možná největší šanci zápasu měl ve 26. minutě hostující Gostimirović, avšak proti jeho zakončení z bezprostřední blízkosti skvěle zasáhl český gólman.

V závěru poločasu dostal balon dobře proti noze Patrik Horváth, z dobré pozice ale zamířil nad bránu soupeře.

Druhý poločas byl z pohledu českého týmu ještě o něco aktivnější, přesto se ani jedno z mužstev do vyloženější šance nedostalo. Gól tedy nepadl a utkání skončilo bezbrankovou remízou.

Česko U15 - Bosna a Hercegovina U15 (4.4.2023)

„Gól jsme nedostali a s tím jsme samozřejmě spokojeni. Na druhou stranu jsme ale gól sami nevstřelili a s tím naopak spokojeni být nemůžeme. V naší hře bylo dost zajímavých akcí do vápna soupeře, ve druhém poločase pak ještě možná o trochu více. Naše hra se trochu zlepšila díky střídajícím hráčům, kteří to trochu oživili, avšak zároveň je potřeba říci, že soupeřův brankář moc zasahovat nemusel a neprověřili jsme ho,“ řekl trenér českého týmu Karel Havlíček.

Mezinárodní přípravný zápas

Česko U15 – Bosna a Hercegovina 0:0

Rozhodčí: Zaoral – Caletka, Horák. Diváci: 521.

Česko: Kostelný - Vaněk (67. Chaluš), Jeřábek, Pech, Capka (67. Beránek) - Valenta (62. Kubů), Horváth (67. Hendrych) - Potměšil (62. Topič), Polák (62. Holinka), Křivánek (62. Šmiga) - Novák (62. P. Jurásek).

Bosna: Banjić - Ćosić, Dazdarević, Blagojević, Karić, Ćulum, Vrban, Gostimirović, Nuhanović, Šaravanja, Soprenić.